Samsung prezanton smartphone-n e fundit ‘Galaxy A9’

25/12/2015 - 09:23

Kompania “Samsung” ka prezantuar në Kinë gjatë smartphone-n Galaxy A9.

Ky është telefoni i gjeneratës së fundit, Galaxy A9 ka ekran 6 inç me rezolucion FullHD AMOLED. Anësoret tek ekrani janë shumë të holla.

Pajisja fuqizohet nga procesori Snapdragon 652 me 3GB dhe 32GB hapësirë të brendshme, e cila mund të zgjerohet deri në 128GB nëpërmjet kartës microSD.

Kamera parësore është 13 megapiksel me hapje f/1.9 dhe stabilizuesin optik të imazheve. Ndërsa kamera ballore është 8 megapiksel.

Telefoni ka edhe një sensor për shenjat e gishtave, që gjendet brenda butonit kryesor. Ai operon me sistemin Android 5.1.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Hakerë të mbështetur nga shteti kinez kanë bërë objekt të sulmeve të tyre anëtarët e stafit që punojnë në fushatën elektorale të demokrat

Gjithçka duket se po i kthehet normalitet, pas periudhës së mbylljes si pasojë e pandemisë së koronavirusit.

Kompania Google ka shtyrë prezantimin e sistemit të ri operativ Android 11 deri në një datë të pacaktuar ende.

YouTube ka lëshuar një opsion tjetër që kujton përdoruesit të ndalojnë së shikuari video dhe të shkojnë që të flenë.

Rekord i ri për Zoom, videochat që u bë shumë i njohur pas epidemisë së koronavirusit.

Gjigandi i mediave sociale sjell dizanjin e ri të dekstopit, për të gjithë përdoruesit e tij.

Në 2020 interneti nuk është më luks, është një domosdoshmëri. Një router wi-fi ndodhet pothuajse në çdo shtëpi.

Çdokush mund të lexojë mesazhet në Instagram pa qenë nevoja që dërguesi ta kuptojë… e kjo falë një “truku” të vogël.

Facebook ka fshirë qindra llogari – më shumë se gjysma e tyre me qendër në Rusi, Iran dhe Gjeorgji – pasi ka zbuluar se ato u përkisnin r

Kompania Google është duke zhvilluar kartën e saj të debitit, si ‘fizike’ ashtu edhe ‘virtuale, e cila do të jetë rivalja e Apple Card.