Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Samsung pritet të nxjerrë laptop me procesor Exynos dhe kartë grafike AMD

25/02/2021 - 17:08

Në një raport të fundit thuhet se Samsung do të prezantojë një laptop Windows 10 me procesor Exynos dhe kartë grafike AMD.

Samsung filloi të bashkëpunonte me AMD për një kartë grafike mobile në vitin 2019 ndërkohë që muajin e kaluar lajmëroi se ky komponent do të vinte tek një produkt i standardit të lartë dhe të gjithë mendonin se do të jetë një telefon i linjës Galaxy.

Përkundrazi, në raport thuhet se kjo teknologji do të implementohet në një laptop me sistem operimi Windows 10, procesor Exynos dhe kartë grafike AMD.

Sipas ZD Net Korea, ky laptop pritet të zbulohet në gjysmën e dytë të këtij viti, pak pas debutimit të Galaxy Note.

Në të kaluarën Samsung ka provuar me laptopët Windows 10 me procesorë ARM por deri më sot është mbështetur tek Qualcomm për këta procesorë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

 Agjensia hapësinore NASA fillon zyrtarisht ndërtimin e anijes së saj kozmike të quajtur Psyche, e cila do të eksplorojë asteroidin me të

Google po ndryshon politikën e punës nga shtëpia dhe po planifikon të kthejë më shumë njerëz në zyrat e kompanisë në SHBA.

Kompania ka njoftuar të mërkurën se Facebook Inc do të lejojë përdoruesit të personalizojnë postimet e tyre dhe do t’u japë kontroll se k

Me zhvillimin e teknologjisë dhe shkencës udhëtimet në hapësirë do të bëhen të mundura për njerëzit nëpër botë.

Shkencëtarët mund të kenë zbuluar një vrimë të zezë rreth 55,000 herë më të madhe se masa e diellit.

Tik Tok është platforma më e përdorur dhe më e pëlqyer nga  të rinjtë kohët e fundit, i cili është kthyer dhe në një trend në postimin e

Elon Musk ka deklaruar më parë se është një alien, por duket se miliarderi ka ndërruar mendim.

Në hapësirën e mediave sociale është shfaqur një lojtar i ri që quhet “Clubhouse”.

Astronomët kanë siguruar foton e parë të fushës magnetike të një vrime të zezë, pikërisht vrimës së zezë të galaktikës M87, që ndodhet 55

Kompania kineze e prodhimit të smartphonëve dhe pajisjeve të tjera teknologjike, Xiaomi, planifikon që të prodhojë automjete elektrike du