Samsung publikon një video të Galaxy Note 4

24/08/2014 - 13:13

24 Gusht 2014 - Eventi IFA i shtatorit do të sjellë edhe zbulimin e Samsung Galaxy Note 4. Pak përpara këtij prezantimi, Samsung ka publikuar një video që tregon forma të ndryshme të shkrimit të dorës.

Video po ashtu tregon sesi lapsi i quajtur “S Pen” ndihmon përdoruesit e Galaxy Note të kapin informacion të rëndësishëm duke mos qenë nevoja e përdorimit të tastierës QWERTY.

Në fundin e klipit, Samsung na kujton për datën 3 shtator duke pyetur “A jeni gati për Note?” Samsung e ka kthyer phablet-in në një nga pajisjet e shumë kërkuara e cila pritet me kureshtje të madhe çdo gjysmë viti. Më poshtë mund të shikoni videon e prezantimit të Samsung.

(PCWorld Albanian)

-

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

YouTube ka lëshuar një opsion tjetër që kujton përdoruesit të ndalojnë së shikuari video dhe të shkojnë që të flenë.

Rekord i ri për Zoom, videochat që u bë shumë i njohur pas epidemisë së koronavirusit.

Gjigandi i mediave sociale sjell dizanjin e ri të dekstopit, për të gjithë përdoruesit e tij.

Në 2020 interneti nuk është më luks, është një domosdoshmëri. Një router wi-fi ndodhet pothuajse në çdo shtëpi.

Çdokush mund të lexojë mesazhet në Instagram pa qenë nevoja që dërguesi ta kuptojë… e kjo falë një “truku” të vogël.

Facebook ka fshirë qindra llogari – më shumë se gjysma e tyre me qendër në Rusi, Iran dhe Gjeorgji – pasi ka zbuluar se ato u përkisnin r

Kompania Google është duke zhvilluar kartën e saj të debitit, si ‘fizike’ ashtu edhe ‘virtuale, e cila do të jetë rivalja e Apple Card.

Rreth 80% e të gjithë trafikut të të dhënave të telefonisë celulare në Norvegji kalon në infrastrukturën e kompanisë ‘Telenor’.

Apple dhe Google kanë bashkuar forcat dhe po punojnë së bashku për të krijuar një teknologji që do të paralajmërojë njerëzit nëse kanë qe

Në kohën e pandemisë, janë përhapur edhe shumë teori mbi shkaqet e mundshme të virusit.