Samsung publikon një video të Galaxy Note 4

24/08/2014 - 13:13

24 Gusht 2014 - Eventi IFA i shtatorit do të sjellë edhe zbulimin e Samsung Galaxy Note 4. Pak përpara këtij prezantimi, Samsung ka publikuar një video që tregon forma të ndryshme të shkrimit të dorës.

Video po ashtu tregon sesi lapsi i quajtur “S Pen” ndihmon përdoruesit e Galaxy Note të kapin informacion të rëndësishëm duke mos qenë nevoja e përdorimit të tastierës QWERTY.

Në fundin e klipit, Samsung na kujton për datën 3 shtator duke pyetur “A jeni gati për Note?” Samsung e ka kthyer phablet-in në një nga pajisjet e shumë kërkuara e cila pritet me kureshtje të madhe çdo gjysmë viti. Më poshtë mund të shikoni videon e prezantimit të Samsung.

(PCWorld Albanian)

-

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

“Facebook” njoftoi se ka fshirë rreth 5.4 miliardë profile të rreme në rrjetin social më të njohur në botë.

Automjetet antiplumb po bëhen gjithnjë e më shumë pjesë e industrisë së automobilave.

Ekspertët e teknologjisë kanë paralajmëruar përdoruesit e celularëve me sistem operativ Android që të heqin disa aplikacione të cilat jan

 Rjetet sociale si Facebook dhe Instagram janë edhe ndër hapësirat e vetme ku të rinjtë, por jo vetëm, i përdorin masivisht dhe shpenzojn

Këto ditë kur performancat në telefonat inteligjentë kanë filluar të jenë të njëjta, një nga dallimet kryesore që prodhuesit e smartphone

Smartfoni i parë “inteligjent” në botë me një aparat fotografik 108 megapixel është zbuluar nga kompania kineze Xiaomi.

Persona të stafit të medias sociale Twitter janë akuzuar nga Shtetet e Bashkuara se kanë spiunuar për Arabinë Saudite.

Ndonëse 5G nuk është shtrire ende në të gjithë botën, beteja midis superfuqive, siç është rasti i SHBA-së dhe Kinës, vijon të jetë e lart

Në Republikën Popullore të Kinës do të fillojë nga puna rrjeti i ri 5G i gjigantit të telekomit Huawei.

Deri në fund të vitit 2019, investimet e planifikuara në aplikimet e inteligjencës artificiale në një nivel global pritet të tejkalojnë 3