Samsung zbulon dy ora Gear S2, të lara me ar e argjend

07/01/2016 - 19:40

Samsung ka pasuruar koleksionin e orëve smart me dy versione të tjera. Kompania koreanojugore ka sjellë versionin e Gear S2 me 18 karat ari dhe një tjetër platin.

Orët u prezantuan në një konferencë të veçantë përpara se të hapej “Conusmer Electronic Show” në Las Vegas.

Samsung për herë të parë prezantoi orët smart në vitin 2013, atë botë ishte versioni Galaxy Gear. Brezi aktual i këtyre orëve është Gear S2, që u prezantua vitin e kaluar.

Orët e fundit, falë teknologjisë së instaluar, kanë edhe Samsung Pay që i mundëon përdoruesit të blejnë. Për këto orë, Samsung ka bashkëpunuar edhe me “Colombon”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Rekord i ri për Zoom, videochat që u bë shumë i njohur pas epidemisë së koronavirusit.

Gjigandi i mediave sociale sjell dizanjin e ri të dekstopit, për të gjithë përdoruesit e tij.

Në 2020 interneti nuk është më luks, është një domosdoshmëri. Një router wi-fi ndodhet pothuajse në çdo shtëpi.

Çdokush mund të lexojë mesazhet në Instagram pa qenë nevoja që dërguesi ta kuptojë… e kjo falë një “truku” të vogël.

Facebook ka fshirë qindra llogari – më shumë se gjysma e tyre me qendër në Rusi, Iran dhe Gjeorgji – pasi ka zbuluar se ato u përkisnin r

Kompania Google është duke zhvilluar kartën e saj të debitit, si ‘fizike’ ashtu edhe ‘virtuale, e cila do të jetë rivalja e Apple Card.

Rreth 80% e të gjithë trafikut të të dhënave të telefonisë celulare në Norvegji kalon në infrastrukturën e kompanisë ‘Telenor’.

Apple dhe Google kanë bashkuar forcat dhe po punojnë së bashku për të krijuar një teknologji që do të paralajmërojë njerëzit nëse kanë qe

Në kohën e pandemisë, janë përhapur edhe shumë teori mbi shkaqet e mundshme të virusit.

WhatsApp edhe më parë ka ndërmarrë hapa për të luftuar lajmet e rreme në aplikacionin e saj të mesazheve, siç është markimi i mesazheve q