Selfit tashmë në 3D

13/11/2015 - 22:24

13 nëntor 2015 - Të apasionuarit pas selfieve, do të gëzohen nga ky lajm. Kompania zviceriane, Dacuda, sapo ka publikuar aplikacionin që përdor teknologjinë e sofistikuar të skanimit 3D në duart e gjithësecilit që ka një smartphone.

Qëllimi i aplikacionit nuk është vetëm foto tri dimesionale por edhe interaktive.

Kështu ju nuk do të keni vetëm një foto në profilin tauaj, por do të keni një statujë. Një version Beta i aplikacionit të ri, i quajtuar 3DSelfie, do të jetë i vlefshëm më vonë. Ndërkohë Dacuda siguron një parashikim të TEDxCambridge 2015 këtë muaj.  

/portal DurresLajm/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ekspertët për sigurinë e automjeteve kanë listuar 10 makinat më të sigurta për vitin 2019, të cilat kanë kaluar me sukses provën e siguri

Kina ka publikuar pamjet e para trepërmasore bazuar në të dhënat nga sateliti i vrojtimit të Tokës "Gaofen-7", i lëshuar së fundmi.

Përmes një vendimi, qeveria shqiptare ka miratuar në parim memorandumin e bashkëpunimit me SHBA-në, sa i takon sigurisë së rrjetit 4G dhe

WhatsApp ka njoftuar se ky aplikacion nuk do të funksionojë më në smartphone-t e vjetër.

Themeluesit e Google, Larry Page dhe Sergey Brin, dhanë dorëheqje nga rolet e tyre në kompaninë simotër të gjigantit të teknologjisë.

Makina më e shpejtë në botë është prezantuar në Dubai Motor Show këtë javë.

Një studim i kryer nga kërkuesit në universitetin e Pensilvanisë, pretendon se është i pari që gjen një lidhje rastësore direkte mes heqj

Kur Huawei Mate 30 Pro debutoi në shtator, u vu re një detaj dizajni i cili është adoptuar në masë nga prodhuesit e telefonëve flagshipë

Sipas studiuesve të sigurisë, problemi i fundit i WhatsApp mund të lejojë që hakerat të vjedhin mesazhet, fotot, videot dhe informacionet

Inteligjenca artificiale mund të parashikojë se ku dhe kur rrufeja do të bjerë brenda një intervali prej 30 kilometrash me një paraprirje