Shefat nuk janë kundër chat-it në punë

27/11/2015 - 14:21

27 nëntor 2015 - Shumëkush i ngre këto pyetje: A është mirë të kesh mik në Facebook shefin tënd? Apo të të lejohet të përdorësh Snapchat me kolegët gjatë orëve të punës?

Sipas BBC-së, përdorimi i rrjeteve sociale në punë po rritet gjithnjë e më shumë, si një mënyrë për t'i shpëtuar tiranisë së e-mail-eve të ndërmarrjeve.

Bizneset dëshirojnë të përdorin komunikimin e brendshëm online që po kthehen në aplikacione çati si Chatter, Slack dhe Yammer apo dhe platforma të tjera si Facebook. Sigurisht, kompanitë kanë intranet që e përdorin prej më shumë se 20 vjetësh, por është natyra miqësore e disa aplikacioneve të mesazheve që zënë këtë hapësirë.

Facebook bëri të ditur platformën e re për biznesin në janar të këtij viti. Facebook at Work quhet kjo platformë dhe është lançuar në bashkëpunim me klientët e çatit, Work Chat.

/portali DurresLajm/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Themeluesit e Google, Larry Page dhe Sergey Brin, dhanë dorëheqje nga rolet e tyre në kompaninë simotër të gjigantit të teknologjisë.

Makina më e shpejtë në botë është prezantuar në Dubai Motor Show këtë javë.

Një studim i kryer nga kërkuesit në universitetin e Pensilvanisë, pretendon se është i pari që gjen një lidhje rastësore direkte mes heqj

Kur Huawei Mate 30 Pro debutoi në shtator, u vu re një detaj dizajni i cili është adoptuar në masë nga prodhuesit e telefonëve flagshipë

Sipas studiuesve të sigurisë, problemi i fundit i WhatsApp mund të lejojë që hakerat të vjedhin mesazhet, fotot, videot dhe informacionet

Inteligjenca artificiale mund të parashikojë se ku dhe kur rrufeja do të bjerë brenda një intervali prej 30 kilometrash me një paraprirje

Audi ka lançuar modelin S8 për vitin 2020, i cili do bëjë debutimin publik javën e radhës në Auto Show-in e Los Angelosit.

Motorola Razr 2019 rikthen një nga telefonët më ikonë të kompanisë në vitet 2000.

“Facebook” njoftoi se ka fshirë rreth 5.4 miliardë profile të rreme në rrjetin social më të njohur në botë.

Automjetet antiplumb po bëhen gjithnjë e më shumë pjesë e industrisë së automobilave.