Shitje mbi 1.1 mld dollarë në App Store, gjatë festave

06/01/2016 - 20:32

Apple ka njoftuar se klientët kanë shpenzuar mbi 1.1 miliardë dollarë në blerjet e aplikacioneve duke arritur një rekord të ri.

Kjo shifër është arritur brenda një periudhë kohore prej dy javësh që ka përfunduar më 3 janar.

Vetëm në ditën e Vitit të Ri klientët kanë shpenzuar më shumë se 144 milionë dollarë, duke thyer rekordin e mëprashëm të shitjeve për një ditë të vetme që ishte ditën e Krishtlindjeve.

Përdoruesit shpenzuan 20 miliardë dollarë në apliakcionet për iPhone, iPad, Mac, Apple Watch dhe Apple TV në App Store përgjatë gjithë vitit 2015.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Rekord i ri për Zoom, videochat që u bë shumë i njohur pas epidemisë së koronavirusit.

Gjigandi i mediave sociale sjell dizanjin e ri të dekstopit, për të gjithë përdoruesit e tij.

Në 2020 interneti nuk është më luks, është një domosdoshmëri. Një router wi-fi ndodhet pothuajse në çdo shtëpi.

Çdokush mund të lexojë mesazhet në Instagram pa qenë nevoja që dërguesi ta kuptojë… e kjo falë një “truku” të vogël.

Facebook ka fshirë qindra llogari – më shumë se gjysma e tyre me qendër në Rusi, Iran dhe Gjeorgji – pasi ka zbuluar se ato u përkisnin r

Kompania Google është duke zhvilluar kartën e saj të debitit, si ‘fizike’ ashtu edhe ‘virtuale, e cila do të jetë rivalja e Apple Card.

Rreth 80% e të gjithë trafikut të të dhënave të telefonisë celulare në Norvegji kalon në infrastrukturën e kompanisë ‘Telenor’.

Apple dhe Google kanë bashkuar forcat dhe po punojnë së bashku për të krijuar një teknologji që do të paralajmërojë njerëzit nëse kanë qe

Në kohën e pandemisë, janë përhapur edhe shumë teori mbi shkaqet e mundshme të virusit.

WhatsApp edhe më parë ka ndërmarrë hapa për të luftuar lajmet e rreme në aplikacionin e saj të mesazheve, siç është markimi i mesazheve q