Shtëpia e Bardhë tashmë dhe në Snapchat

12/01/2016 - 20:03

Pas Wall Street Journal edhe Shtëpia e Bardhë ‘ në gjah’ të të rinjve dhe zbarkon në Snapchat, çati ‘përdor dhe fshi’, shumë popullor mes adoleshentëve amerikanë.

Nga llogaria zyrtare, e publikuar në vigjilje të Shtetit të Bashkimit, që mbahet këtë të martë, stafi presidencial do i dërgojë një mesazh me foto dhe jnë klip të shkurtër të pas kuintave të fjalimit të presidentit Barack Oabam, që do ët jetë streaming në YouTube dhe për herë të parë në Amazon Video

Shtëpia e Bardhë po përforcon praninë e saj zyrtare në rrjetet sociale online, së fundmi, në Twitter dhe në Facebook. 

“Janë mbi 100 milionë përdorues aktiv në Snapchat me 60% të përdoruesve amerikanë në smartphone të moshave nga 13 deri në 34 vjeç që përdor këtë platformë”, shkruan Shtëpia e Bardhe teksa bën të ditur aktivizimin.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Rekord i ri për Zoom, videochat që u bë shumë i njohur pas epidemisë së koronavirusit.

Gjigandi i mediave sociale sjell dizanjin e ri të dekstopit, për të gjithë përdoruesit e tij.

Në 2020 interneti nuk është më luks, është një domosdoshmëri. Një router wi-fi ndodhet pothuajse në çdo shtëpi.

Çdokush mund të lexojë mesazhet në Instagram pa qenë nevoja që dërguesi ta kuptojë… e kjo falë një “truku” të vogël.

Facebook ka fshirë qindra llogari – më shumë se gjysma e tyre me qendër në Rusi, Iran dhe Gjeorgji – pasi ka zbuluar se ato u përkisnin r

Kompania Google është duke zhvilluar kartën e saj të debitit, si ‘fizike’ ashtu edhe ‘virtuale, e cila do të jetë rivalja e Apple Card.

Rreth 80% e të gjithë trafikut të të dhënave të telefonisë celulare në Norvegji kalon në infrastrukturën e kompanisë ‘Telenor’.

Apple dhe Google kanë bashkuar forcat dhe po punojnë së bashku për të krijuar një teknologji që do të paralajmërojë njerëzit nëse kanë qe

Në kohën e pandemisë, janë përhapur edhe shumë teori mbi shkaqet e mundshme të virusit.

WhatsApp edhe më parë ka ndërmarrë hapa për të luftuar lajmet e rreme në aplikacionin e saj të mesazheve, siç është markimi i mesazheve q