Si ta përdorni opsionin më 'cool' të Instagram-it?

20/05/2018 - 15:31

Pak ditë më parë, Instagram-i solli një tjetër risi në opsionet e fotove dhe videove. Emoji Slider Sticker është trendi më i ri i momentit, të cilin duhet të dini ta përdorni, ndryshe do të përfundoni duke u fëlliqur me miqtë tuaj.

Hapi i parë: Shkrepni një foto ose regjistroni një video si zakonisht.

Më pas: Shkoni në kutinë e opsioneve dhe klikoni te figura si në foto, opsionin 'Emoji Slider Sticker'.

Pastaj: Shkruani një pyetje dhe zhvendosni emoji-n në varësi të përgjigjes. Le të supozojmë se po i pyesni miqtë tuaj "Sa shumë e preferoni picën?" dhe normalisht që përgjigjja juaj duhet të jetë "SHUMË". Për një përgjigje të tillë, zhvendoseni emoji-n deri në fund. 

Në fund: Prisni si do të votojnë të tjerët.

Një këshillë e vlefshme: Lexoni mirë pyetjet, sepse nuk do ishte mirë që dikush të lexonte se keni votuar negativisht në Insta Story-n ku ai/ajo pyet se a duket mirë. Nëse nuk ju pëlqen, më mirë mos votoni fare.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Rrjeti social Facebook ofroi gjatë këtyre orëve të fundit më shumë informacion rreth hakimit të muajit të kaluar.

Facebook njoftoi të enjten mbylljen e 559 faqeve dhe 251 profileve që nuk kanë respektuar rregullat e tij kundër spam, përfshirë ”kompani

Samsung ka prezantuar versionin Galaxy A9, i pari smartphone që ka kamera me katër lente.

Çdokush që kërkon të marrë drejtimin e makinës "Bugatti Divo", që u prezantua në panairin evropian të Parisit, nuk ka më mundësi, pasi të

Tashmë edhe Instagram po teston një mjet që do të lejonte "spiunimin" e vendndodhjes tuaj.

Facebook ka paralajmëruar përdoruesit se duhet të kenë kujdes nga një mesazh që mund t’ju vijë, i cili është mashtrim.

Facebook Messenger është një nga aplikacionet më të përdorura në mbarë botën, i cili pritet të sjellë një risi në teknologji.

Gjatë ditës së sotme përdoruesit e rrjetit social "Instagram" kanë pasur vështirësi në postimin e fotove dhe videove.

Samsung Galaxy S10 i ri do të dalë në fillim të vitit të ardhshëm dhe është tashmë i promovuar nga Samsung si telefon që do të bëj një ha

   Mbi 50 milionë llogari të rrjetit sociale Facebook janë kompromentuar kanë bërë me dije drejtuesit e kompanisë.