Si të lexoni fshehurazi mesazhet në Instagram

07/05/2020 - 14:15

Çdokush mund të lexojë mesazhet në Instagram pa qenë nevoja që dërguesi ta kuptojë… e kjo falë një “truku” të vogël.

Të gjithë ata që përdorin Instagramin, e kanë gjetur veten të paktën një herë, në situatën kur duan të dini se çfarë u kanë shkruar, por pa e kuptuar dërguesi që mesazhi është lexuar.

Ndoshta disa nga ju zgjedhin që të fikin konfigurimin e internetit, por kjo është e përkohshme dhe do ndikojë në të gjitha njoftimet që vijnë në rrjetet sociale, kështu që nuk është zgjidhja më e mirë.

Një mënyrë efektive është kjo që do t’ju shpjegojmë më poshtë, që Instagrami e ka sjellë si risi.

Shkoni tek mesazhet, “DM”, dhe hapni mesazhin e personit, apo personave, që nuk dëshironi në të ardhmen të kuptojnë që i keni lexuar mesazhet e tyre. Më pas klikoni mbi “i”, e më pas zgjidhni opsionin “restrict”.

Nëse dëshironi që të ktheheni sërish në versionin e mëparshëm… thjeshtë klikoni “unrestrict”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

YouTube ka lëshuar një opsion tjetër që kujton përdoruesit të ndalojnë së shikuari video dhe të shkojnë që të flenë.

Rekord i ri për Zoom, videochat që u bë shumë i njohur pas epidemisë së koronavirusit.

Gjigandi i mediave sociale sjell dizanjin e ri të dekstopit, për të gjithë përdoruesit e tij.

Në 2020 interneti nuk është më luks, është një domosdoshmëri. Një router wi-fi ndodhet pothuajse në çdo shtëpi.

Facebook ka fshirë qindra llogari – më shumë se gjysma e tyre me qendër në Rusi, Iran dhe Gjeorgji – pasi ka zbuluar se ato u përkisnin r

Kompania Google është duke zhvilluar kartën e saj të debitit, si ‘fizike’ ashtu edhe ‘virtuale, e cila do të jetë rivalja e Apple Card.

Rreth 80% e të gjithë trafikut të të dhënave të telefonisë celulare në Norvegji kalon në infrastrukturën e kompanisë ‘Telenor’.

Apple dhe Google kanë bashkuar forcat dhe po punojnë së bashku për të krijuar një teknologji që do të paralajmërojë njerëzit nëse kanë qe

Në kohën e pandemisë, janë përhapur edhe shumë teori mbi shkaqet e mundshme të virusit.

WhatsApp edhe më parë ka ndërmarrë hapa për të luftuar lajmet e rreme në aplikacionin e saj të mesazheve, siç është markimi i mesazheve q