Snapchat, gjeni më lehtë miqtë tuaj

02/02/2016 - 17:13

Përdoruesit e Snapchatit do të gëzohen nga ky lajm. Deri më tani procedura për të gjetur një mik ishte e komplikuar, por kompania ka vendosur t'a lehtësojë këtë procedurë.

Snapchat ka lëshuar një shërbim të ri, ku ju krijoni një link të veçantë dhe i dërgoni dikujt që dëshroni të keni mik, në momentin që ai e hap atë, ai direkt ju ndjek ju.

Për të çuar një URL ju duhet të shkoni tek menuja te klikoni në “add firends” dhe pastaj të zgjidhni “share username”. Në momentin që ai tjetri klikon, ju ndjek automatikisht.

Po ashtu, ju të njëjtin link mund ta postoni edhe në Tëitter ose në përshkrimin në kanalin tuaj në YouTube. Ky shërbim është i mundur vetëm për ata përdorues të cilët kanë të shkarkuar versionin e fundit të këtij aplikacioni.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një raport i fundit për iPhone-n e ardhshëm thotë se telefoni do të ketë një kamër të pasme 3D.

Gazeta e Spitalit Infektiv (JHI) këshillon se koronavirusi mund të jetë në smartphonet tanë të cilët gjithashtu duhet të pastrohen pasi i

Google Translate është platforma më e përdorur nga lundruesit e internetit që kërkojnë një përkthim të shpejtë në dhjetëra gjuhë të ndrys

Twitter kërkoi nga punonjësit e tij të punojnë nga shtëpitë, për të ndihmuar në frenimin e përhapjes së koronavirusit.

Është ndarë nga jeta në moshën 74-vjeçare Larry Tesler, personi që shpiku opsionin e “copy-paste” në kompjuter.

YouTube ka festuar 15-vjetorin e krijimit.

Kompania amerikane “Apple” ka njoftuar se për shkak të gjendjes së emergjencës në Kinë nga koronavirusi, të ardhurat e saj do të jenë të

Me ndërrimin e dhjetëvjeçarit edhe kompania “Samsung” ka vendosur nga modeli S10 të kalojë tek S20, një telefon që do të ndryshojë fotogr

Gjykata e rrethit Tagansky në Moskë vendosi një gjobë prej katër milion rublash (rreth 58,000 euro) ndaj Facebook dhe Twitter.

Facebook njoftoi sot se ka pezulluar rrjetin e llogarive të përdorura nga inteligjenca ushtarake ruse.