Tani ju duhen vetëm 5 minuta për të karikuar telefonin tuaj

21/02/2016 - 18:41

Tani nuk pse të prisni me orë të tëra për të karikuar celularin tuaj smart, pasi një karikues i ri mund të karikojë një telefon iPhone 6 100% për vetëm pesë minuta.

Karikuesi mban firmën e ASAP Dash dhe sipas tyre ajo karikon 16 herë më shpejtë se karikuesit standard të celularëve, ndërsa pretendojnë se rrit edhe jetëgjatësinë e baterisë me 4 orë të tjera.

Sipas kompanisë, karikuesi ndalon punën e vet në momentin kur e kupton se telefoni është plotësisht i karikuar që do të thotë se e mbron baterinë.

Karikuesi është i madhësisë së xhepit ndërsa është fryt i një pune 14 mujore të specialistëve kinezë. 

Karikuesi ASAP aktualisht mund të porositet vetëm online për 89 dollarë, ndërsa nga muaji qershor i këtij viti do të jetë në treg në të gjitha vendet e botës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

YouTube ka lëshuar një opsion tjetër që kujton përdoruesit të ndalojnë së shikuari video dhe të shkojnë që të flenë.

Rekord i ri për Zoom, videochat që u bë shumë i njohur pas epidemisë së koronavirusit.

Gjigandi i mediave sociale sjell dizanjin e ri të dekstopit, për të gjithë përdoruesit e tij.

Në 2020 interneti nuk është më luks, është një domosdoshmëri. Një router wi-fi ndodhet pothuajse në çdo shtëpi.

Çdokush mund të lexojë mesazhet në Instagram pa qenë nevoja që dërguesi ta kuptojë… e kjo falë një “truku” të vogël.

Facebook ka fshirë qindra llogari – më shumë se gjysma e tyre me qendër në Rusi, Iran dhe Gjeorgji – pasi ka zbuluar se ato u përkisnin r

Kompania Google është duke zhvilluar kartën e saj të debitit, si ‘fizike’ ashtu edhe ‘virtuale, e cila do të jetë rivalja e Apple Card.

Rreth 80% e të gjithë trafikut të të dhënave të telefonisë celulare në Norvegji kalon në infrastrukturën e kompanisë ‘Telenor’.

Apple dhe Google kanë bashkuar forcat dhe po punojnë së bashku për të krijuar një teknologji që do të paralajmërojë njerëzit nëse kanë qe

Në kohën e pandemisë, janë përhapur edhe shumë teori mbi shkaqet e mundshme të virusit.