Telefoni më i bukur në botë!

19/08/2014 - 16:36

19 gusht 2014 - Modeli i telefonit të Sharp tashmë është parë në Azi, por tani po shkon në të gjithë globin, duke filluar prej Amerikës, përkatësisht operatorit mobil Sprint, i cili ka filluar ta promovojë atë.

Sharp nuk është edhe aq e njohur për telefonat e mençur mobil, por përpjekja e fundit nga gjiganti japonez i teknologjisë me të vërtetë duket bukur. Madje, disa media ndërkombëtare kanë pyetur nëse ky është telefoni më i bukur, që e kemi parë deri më sot.

Modeli i telefonit të Sharp, AQUOS Crystal ka një ekran të pabesueshëm me diagonalen prej 5-inç që shtrihet nga cepi në cep, duke i dhënë pajisjes një pamje pa asnjë mbështjellës metalik, çfarë jemi mësuar të shohim deri më sot.

Modeli i telefonit të Sharp tashmë është parë në Azi, por tani po shkon në të gjithë globin, duke filluar prej Amerikës, përkatësisht operatorit mobil Sprint, i cili ka filluar ta promovojë atë.

Edhe pse nuk i ka performancat harduerike sikurse të rivalëve të saj, ky model megjithatë duket të jetë dinjitoz dhe i preferuar për një segment të përdoruesve.

Sipas raportimeve të deritashme thuhet se Aquos Crystal do të sjell një proces të linjës Snapdragon dhe Android KitKat 4.4.2.

Aquos Crystal gjithashtu sjell motorin e zërit nga Harman Kardon për dëgjim cilësor të muzikës, ndërsa memoria e telefonit ofron vetëm 8GB.

/agjencia e lajmeve "Dyrrah"/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

YouTube ka lëshuar një opsion tjetër që kujton përdoruesit të ndalojnë së shikuari video dhe të shkojnë që të flenë.

Rekord i ri për Zoom, videochat që u bë shumë i njohur pas epidemisë së koronavirusit.

Gjigandi i mediave sociale sjell dizanjin e ri të dekstopit, për të gjithë përdoruesit e tij.

Në 2020 interneti nuk është më luks, është një domosdoshmëri. Një router wi-fi ndodhet pothuajse në çdo shtëpi.

Çdokush mund të lexojë mesazhet në Instagram pa qenë nevoja që dërguesi ta kuptojë… e kjo falë një “truku” të vogël.

Facebook ka fshirë qindra llogari – më shumë se gjysma e tyre me qendër në Rusi, Iran dhe Gjeorgji – pasi ka zbuluar se ato u përkisnin r

Kompania Google është duke zhvilluar kartën e saj të debitit, si ‘fizike’ ashtu edhe ‘virtuale, e cila do të jetë rivalja e Apple Card.

Rreth 80% e të gjithë trafikut të të dhënave të telefonisë celulare në Norvegji kalon në infrastrukturën e kompanisë ‘Telenor’.

Apple dhe Google kanë bashkuar forcat dhe po punojnë së bashku për të krijuar një teknologji që do të paralajmërojë njerëzit nëse kanë qe

Në kohën e pandemisë, janë përhapur edhe shumë teori mbi shkaqet e mundshme të virusit.