Telefoni më i bukur në botë!

19/08/2014 - 16:36

19 gusht 2014 - Modeli i telefonit të Sharp tashmë është parë në Azi, por tani po shkon në të gjithë globin, duke filluar prej Amerikës, përkatësisht operatorit mobil Sprint, i cili ka filluar ta promovojë atë.

Sharp nuk është edhe aq e njohur për telefonat e mençur mobil, por përpjekja e fundit nga gjiganti japonez i teknologjisë me të vërtetë duket bukur. Madje, disa media ndërkombëtare kanë pyetur nëse ky është telefoni më i bukur, që e kemi parë deri më sot.

Modeli i telefonit të Sharp, AQUOS Crystal ka një ekran të pabesueshëm me diagonalen prej 5-inç që shtrihet nga cepi në cep, duke i dhënë pajisjes një pamje pa asnjë mbështjellës metalik, çfarë jemi mësuar të shohim deri më sot.

Modeli i telefonit të Sharp tashmë është parë në Azi, por tani po shkon në të gjithë globin, duke filluar prej Amerikës, përkatësisht operatorit mobil Sprint, i cili ka filluar ta promovojë atë.

Edhe pse nuk i ka performancat harduerike sikurse të rivalëve të saj, ky model megjithatë duket të jetë dinjitoz dhe i preferuar për një segment të përdoruesve.

Sipas raportimeve të deritashme thuhet se Aquos Crystal do të sjell një proces të linjës Snapdragon dhe Android KitKat 4.4.2.

Aquos Crystal gjithashtu sjell motorin e zërit nga Harman Kardon për dëgjim cilësor të muzikës, ndërsa memoria e telefonit ofron vetëm 8GB.

/agjencia e lajmeve "Dyrrah"/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

“Facebook” njoftoi se ka fshirë rreth 5.4 miliardë profile të rreme në rrjetin social më të njohur në botë.

Automjetet antiplumb po bëhen gjithnjë e më shumë pjesë e industrisë së automobilave.

Ekspertët e teknologjisë kanë paralajmëruar përdoruesit e celularëve me sistem operativ Android që të heqin disa aplikacione të cilat jan

 Rjetet sociale si Facebook dhe Instagram janë edhe ndër hapësirat e vetme ku të rinjtë, por jo vetëm, i përdorin masivisht dhe shpenzojn

Këto ditë kur performancat në telefonat inteligjentë kanë filluar të jenë të njëjta, një nga dallimet kryesore që prodhuesit e smartphone

Smartfoni i parë “inteligjent” në botë me një aparat fotografik 108 megapixel është zbuluar nga kompania kineze Xiaomi.

Persona të stafit të medias sociale Twitter janë akuzuar nga Shtetet e Bashkuara se kanë spiunuar për Arabinë Saudite.

Ndonëse 5G nuk është shtrire ende në të gjithë botën, beteja midis superfuqive, siç është rasti i SHBA-së dhe Kinës, vijon të jetë e lart

Në Republikën Popullore të Kinës do të fillojë nga puna rrjeti i ri 5G i gjigantit të telekomit Huawei.

Deri në fund të vitit 2019, investimet e planifikuara në aplikimet e inteligjencës artificiale në një nivel global pritet të tejkalojnë 3