Televizori Sony, vetëm 4.9 mm i hollë

08/01/2015 - 15:19

8 janar 2015 -  Sony prezantoi në panairin CES në Las Vegas serinë e re të televizorëve 'Bravia'. Gjatë panairit Sony prezantoi 11 televizorë të ri 4K Bravia, por seritë X9000C. Sony krijon “televizorët më të hollë në botë”, vetëm 4.9 mm të hollë. Seritë X9000C kanë përmasa 55 inç, 65 inç dhe 75 inç.

Këta televizorë janë vetëm 4.9 mm të hollë, që do të thotë se janë më të hollë se një iPhone 6. Të gjithë televizorët e rinj që Sony prezantoi në panairin CES 2015 përfshijnë ‘Procesorin 4K X1′ të kompanisë. Ata vijnë gjithashtu me Android TV- platforma e ekraneve të mëdhenj që bazohet në sistemin operativ Android 5.0 Lollipop.

Android TV ofron mbështetje për ndërveprimet zanore, si dhe qasje në sistemin e Google Play, aplikacioneve të palëve të treta dhe lojërave me shumë lojtarë. Ndërkohë nuk dihet se kur këto televizorë mund të dalin në treg.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një raport i fundit për iPhone-n e ardhshëm thotë se telefoni do të ketë një kamër të pasme 3D.

Gazeta e Spitalit Infektiv (JHI) këshillon se koronavirusi mund të jetë në smartphonet tanë të cilët gjithashtu duhet të pastrohen pasi i

Google Translate është platforma më e përdorur nga lundruesit e internetit që kërkojnë një përkthim të shpejtë në dhjetëra gjuhë të ndrys

Twitter kërkoi nga punonjësit e tij të punojnë nga shtëpitë, për të ndihmuar në frenimin e përhapjes së koronavirusit.

Është ndarë nga jeta në moshën 74-vjeçare Larry Tesler, personi që shpiku opsionin e “copy-paste” në kompjuter.

YouTube ka festuar 15-vjetorin e krijimit.

Kompania amerikane “Apple” ka njoftuar se për shkak të gjendjes së emergjencës në Kinë nga koronavirusi, të ardhurat e saj do të jenë të

Me ndërrimin e dhjetëvjeçarit edhe kompania “Samsung” ka vendosur nga modeli S10 të kalojë tek S20, një telefon që do të ndryshojë fotogr

Gjykata e rrethit Tagansky në Moskë vendosi një gjobë prej katër milion rublash (rreth 58,000 euro) ndaj Facebook dhe Twitter.

Facebook njoftoi sot se ka pezulluar rrjetin e llogarive të përdorura nga inteligjenca ushtarake ruse.