Twitter 10.000 për një postim?

06/01/2016 - 17:16

Pas 24 orëve spekulime, duket se më të vërtetë kompania e rrjetit social twitter ka në konsideratë një limit të ri për numrin maksimal të gërmave që mund të përdorësh në një status.

Ky limit i ri është 10.000 gërma, aq sa nevojiten për një mesazh.

Shefi ekzekutiv i twitter, Jack Dorsey, ka thënë se ende nuk është marrë vendimi përfundimtar nëse do të tejkalohet limiti prej 140 karakteresh.

Nëse twitter vendos limitin prej 10.000 karakteresh, përdoruesit do të kenë mundësi të shkruajnë tekste me deri në 1700 fjalë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

YouTube ka lëshuar një opsion tjetër që kujton përdoruesit të ndalojnë së shikuari video dhe të shkojnë që të flenë.

Rekord i ri për Zoom, videochat që u bë shumë i njohur pas epidemisë së koronavirusit.

Gjigandi i mediave sociale sjell dizanjin e ri të dekstopit, për të gjithë përdoruesit e tij.

Në 2020 interneti nuk është më luks, është një domosdoshmëri. Një router wi-fi ndodhet pothuajse në çdo shtëpi.

Çdokush mund të lexojë mesazhet në Instagram pa qenë nevoja që dërguesi ta kuptojë… e kjo falë një “truku” të vogël.

Facebook ka fshirë qindra llogari – më shumë se gjysma e tyre me qendër në Rusi, Iran dhe Gjeorgji – pasi ka zbuluar se ato u përkisnin r

Kompania Google është duke zhvilluar kartën e saj të debitit, si ‘fizike’ ashtu edhe ‘virtuale, e cila do të jetë rivalja e Apple Card.

Rreth 80% e të gjithë trafikut të të dhënave të telefonisë celulare në Norvegji kalon në infrastrukturën e kompanisë ‘Telenor’.

Apple dhe Google kanë bashkuar forcat dhe po punojnë së bashku për të krijuar një teknologji që do të paralajmërojë njerëzit nëse kanë qe

Në kohën e pandemisë, janë përhapur edhe shumë teori mbi shkaqet e mundshme të virusit.