Versioni më i fundit i YouTube prezanton 8K në televizorët android

02/12/2020 - 17:37

Versioni më i fundit i aplikacionit YouTube për televizorët android tani mbështetet edhe në videot 8K, sipas tvbeurope. Shikuesit kanë nevojë për një TV Android 8K me Android 10 ose më të ri.

Televizori duhet të mbështesë kodeksin AV1 (me deshifrim 8K) dhe aplikacioni YouTube duhet të përditësohet në versionin 2.12.08 ose më të ri.

Një tjetër tipar i ri i aplikacionit të përditësuar është Cast Connect, i cili “lejon aplikacionin tuaj Android TV të marrë mesazhe dhe të transmetojë statusin e medias sikur të ishte një Chromecast”.

Sipas Android Police, përditësimi fillimisht mbështet riprodhimin AV1 HDR, por kjo më vonë u hoq dhe u zëvendësua me Cast Connect.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

E ardhmja e medias ishte tema kryesore e seminarit online, të organizuar nga Aleanca e Agjencive Europiane të Lajmeve (EANA), ku ATSH ësh

Një tren i ri synon ta zërë vendin e parë në botë në transportin hekurudhor, qoftë nga ana e komoditetit, ashtu edhe për shpejtësinë e ti

Google ka kërcënuar se do të tërhiqet nga Australia, për shkak të përplasjeve që ka pasur në këtë vend për reklamat.

Një thashethem që kemi dëgjuar disa herë tani është se diapazoni i iPhone 13 do të ketë një nivel më të vogël dhe tani po e dëgjojmë përs

Twitter refuzoi të hiqte imazhe dhe video pornografike të shpërndara gjerësisht ne rrjet të një adoleshenti, viktimë e trafikimit seksual

Qeveria e Brazilit do të pranojë kompaninë kineze të teknologjisë Huawei që të marrë pjesë në ankandet për rrjetin 5G.

Aplikacioni i mesazheve, Signal ka raportuar probleme teknike të premten pasi njohu fluks të madh të përdoruesve, të cilët janë shtuar në

Politika e re WhatsApp ka shkaktuar një valë të madhe shkarkimesh të aplikacionit SIGNAL ditët e fundit.

Presidenti aktual i SHBA, Donald Trump është pezulluar përkohësisht nga YouTube pasi nxiste dhunë me anë të videove që publikonte nga pro

WhatsApp është aplikacioni më i njohur i mesazheve në botë, i zotëruar nga kompania e Facebook.