Volkswagen nxjerr në shitje “T-Roc R”, versioni më i fuqishëm SUV

16/10/2019 - 11:15

Volkswagen ka nisur shitjet e T-Roc R të ri në tregun evropian si versionin më të fuqishëm midis SUV-ve të tij kompaktë.

T-Roc është Volkswagen SUV i parë me vlerësim R që ka një vend të veçantë në botën e makinave. Mundësohet nga një motor 2.0-litërsh turbo-mbushës që siguron 300 kuaj fuqi me një automatik DSG me 7 shpejtësi si opsioni i vetëm.

T-Roc R përshpejton nga ndalesa në 100 km/orë në 4.8 sekonda, ndërsa shpejtësia e lartë është e kufizuar në mënyrë elektronike në 250 km/orë.

Enterieri i VW T-Roc R ka një pamje më agresive, me parakolpë të stilit R, dhe drita të modifikuara të drejtimit të ditës.

Dritat LED janë në të kuqe të thellë, me rrota aliazh 18 dhe 19 inç përveç një grupi opsional të parakolpëve adaptivë. Enterieri përmban një sistem multimedial 8 inç, një tabelë digjitale dhe një timon sportiv të mbështjellë me lëkurë.

Çmimi fillestar i VW T-Roc R është 43,995 euro në Gjermani, që është 2,290 euro më i ulët se Golf R në tregun e brendshëm.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kompania Google ka shtyrë prezantimin e sistemit të ri operativ Android 11 deri në një datë të pacaktuar ende.

YouTube ka lëshuar një opsion tjetër që kujton përdoruesit të ndalojnë së shikuari video dhe të shkojnë që të flenë.

Rekord i ri për Zoom, videochat që u bë shumë i njohur pas epidemisë së koronavirusit.

Gjigandi i mediave sociale sjell dizanjin e ri të dekstopit, për të gjithë përdoruesit e tij.

Në 2020 interneti nuk është më luks, është një domosdoshmëri. Një router wi-fi ndodhet pothuajse në çdo shtëpi.

Çdokush mund të lexojë mesazhet në Instagram pa qenë nevoja që dërguesi ta kuptojë… e kjo falë një “truku” të vogël.

Facebook ka fshirë qindra llogari – më shumë se gjysma e tyre me qendër në Rusi, Iran dhe Gjeorgji – pasi ka zbuluar se ato u përkisnin r

Kompania Google është duke zhvilluar kartën e saj të debitit, si ‘fizike’ ashtu edhe ‘virtuale, e cila do të jetë rivalja e Apple Card.

Rreth 80% e të gjithë trafikut të të dhënave të telefonisë celulare në Norvegji kalon në infrastrukturën e kompanisë ‘Telenor’.

Apple dhe Google kanë bashkuar forcat dhe po punojnë së bashku për të krijuar një teknologji që do të paralajmërojë njerëzit nëse kanë qe