Volkswagen nxjerr në shitje “T-Roc R”, versioni më i fuqishëm SUV

16/10/2019 - 11:15

Volkswagen ka nisur shitjet e T-Roc R të ri në tregun evropian si versionin më të fuqishëm midis SUV-ve të tij kompaktë.

T-Roc është Volkswagen SUV i parë me vlerësim R që ka një vend të veçantë në botën e makinave. Mundësohet nga një motor 2.0-litërsh turbo-mbushës që siguron 300 kuaj fuqi me një automatik DSG me 7 shpejtësi si opsioni i vetëm.

T-Roc R përshpejton nga ndalesa në 100 km/orë në 4.8 sekonda, ndërsa shpejtësia e lartë është e kufizuar në mënyrë elektronike në 250 km/orë.

Enterieri i VW T-Roc R ka një pamje më agresive, me parakolpë të stilit R, dhe drita të modifikuara të drejtimit të ditës.

Dritat LED janë në të kuqe të thellë, me rrota aliazh 18 dhe 19 inç përveç një grupi opsional të parakolpëve adaptivë. Enterieri përmban një sistem multimedial 8 inç, një tabelë digjitale dhe një timon sportiv të mbështjellë me lëkurë.

Çmimi fillestar i VW T-Roc R është 43,995 euro në Gjermani, që është 2,290 euro më i ulët se Golf R në tregun e brendshëm.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

“Facebook” njoftoi se ka fshirë rreth 5.4 miliardë profile të rreme në rrjetin social më të njohur në botë.

Automjetet antiplumb po bëhen gjithnjë e më shumë pjesë e industrisë së automobilave.

Ekspertët e teknologjisë kanë paralajmëruar përdoruesit e celularëve me sistem operativ Android që të heqin disa aplikacione të cilat jan

 Rjetet sociale si Facebook dhe Instagram janë edhe ndër hapësirat e vetme ku të rinjtë, por jo vetëm, i përdorin masivisht dhe shpenzojn

Këto ditë kur performancat në telefonat inteligjentë kanë filluar të jenë të njëjta, një nga dallimet kryesore që prodhuesit e smartphone

Smartfoni i parë “inteligjent” në botë me një aparat fotografik 108 megapixel është zbuluar nga kompania kineze Xiaomi.

Persona të stafit të medias sociale Twitter janë akuzuar nga Shtetet e Bashkuara se kanë spiunuar për Arabinë Saudite.

Ndonëse 5G nuk është shtrire ende në të gjithë botën, beteja midis superfuqive, siç është rasti i SHBA-së dhe Kinës, vijon të jetë e lart

Në Republikën Popullore të Kinës do të fillojë nga puna rrjeti i ri 5G i gjigantit të telekomit Huawei.

Deri në fund të vitit 2019, investimet e planifikuara në aplikimet e inteligjencës artificiale në një nivel global pritet të tejkalojnë 3