WhatsApp 1 miliardë përdorues në muaj

02/02/2016 - 16:57

Në 2014, Facebook të paguante më shumë se 19 miliardë dollarë për të blerë WhatsApp-in.

Multiplatforma e shërbimit të mesazheve, WhatsApp, ka kaluar tashmë numrin e një miliardë përdoruesve aktivë në muaj, ka bërë të ditur vetë kompania në blogun e saj.

“Afërsisht është një në shtatë persona në Tokë që përdor WhatsApp çdo muaj për të qëndruar në kontakt me të afërmit, miqtë dhe familjarët”, thuhet në postimin në blog.

Aplikacioni, rrjeti më popullor i mesazheve në botë, është i vlefshëm për çdo sistem operativ të celulcarëve. Së fundmi, hoqi dorë dhe nga tarifimi mujor perj 99 cent.

Në vend të tarifimit të përdoruesve, WhatsApp thotë se do të punojë në lidhjen e biznesit me konsumatorët e tyre në këtë shërbim.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një raport i fundit për iPhone-n e ardhshëm thotë se telefoni do të ketë një kamër të pasme 3D.

Gazeta e Spitalit Infektiv (JHI) këshillon se koronavirusi mund të jetë në smartphonet tanë të cilët gjithashtu duhet të pastrohen pasi i

Google Translate është platforma më e përdorur nga lundruesit e internetit që kërkojnë një përkthim të shpejtë në dhjetëra gjuhë të ndrys

Twitter kërkoi nga punonjësit e tij të punojnë nga shtëpitë, për të ndihmuar në frenimin e përhapjes së koronavirusit.

Është ndarë nga jeta në moshën 74-vjeçare Larry Tesler, personi që shpiku opsionin e “copy-paste” në kompjuter.

YouTube ka festuar 15-vjetorin e krijimit.

Kompania amerikane “Apple” ka njoftuar se për shkak të gjendjes së emergjencës në Kinë nga koronavirusi, të ardhurat e saj do të jenë të

Me ndërrimin e dhjetëvjeçarit edhe kompania “Samsung” ka vendosur nga modeli S10 të kalojë tek S20, një telefon që do të ndryshojë fotogr

Gjykata e rrethit Tagansky në Moskë vendosi një gjobë prej katër milion rublash (rreth 58,000 euro) ndaj Facebook dhe Twitter.

Facebook njoftoi sot se ka pezulluar rrjetin e llogarive të përdorura nga inteligjenca ushtarake ruse.