WhatsApp: Në Europë nuk ka ndryshime në ndarjen e të dhënave me Facebook

08/01/2021 - 13:13

Asnjë ndryshim në mënyrën e ndarjes së të dhënave të WhatsApp me Facebook në rajonin europian.

Sqarimi vjen nga kompania pas shpërndarjes së njoftimit për përdoruesit për përditësimin e kushteve të shërbimit dhe politikën e privatësisë, që ka të bëjë veçanërisht me WhatsApp Business, shërbimin e bisedës për bizneset.

“Nuk ka asnjë ndryshim në mënyrën e ndarjes së të dhënave WhatsApp në rajonin europian, përfshirë Britaninë e Madhe”, shpjegon një zëdhënës i WhatsApp.

“Ne nuk ndajmë të dhëna nga përdoruesit e zonave evropiane me Facebook në mënyrë që të lejojë Facebook të përdorë këto të dhëna për të përmirësuar produktet ose reklamat e tij”, shtoi kompania.

Përditësimet kryesore të kushteve të shërbimit sqarojnë metodat e përpunimit të të dhënave dhe, duke iu referuar kompanive që përdorin WhatsApp Business, si mund të përdorin shërbimet e disponueshme në Facebook për të menaxhuar bisedat.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një thashethem që kemi dëgjuar disa herë tani është se diapazoni i iPhone 13 do të ketë një nivel më të vogël dhe tani po e dëgjojmë përs

Twitter refuzoi të hiqte imazhe dhe video pornografike të shpërndara gjerësisht ne rrjet të një adoleshenti, viktimë e trafikimit seksual

Qeveria e Brazilit do të pranojë kompaninë kineze të teknologjisë Huawei që të marrë pjesë në ankandet për rrjetin 5G.

Aplikacioni i mesazheve, Signal ka raportuar probleme teknike të premten pasi njohu fluks të madh të përdoruesve, të cilët janë shtuar në

Politika e re WhatsApp ka shkaktuar një valë të madhe shkarkimesh të aplikacionit SIGNAL ditët e fundit.

Presidenti aktual i SHBA, Donald Trump është pezulluar përkohësisht nga YouTube pasi nxiste dhunë me anë të videove që publikonte nga pro

WhatsApp është aplikacioni më i njohur i mesazheve në botë, i zotëruar nga kompania e Facebook.

Në kalendarin Gregorian, pragu i Vitit të Ri, dita e fundit e një viti, bie më 31 dhjetor.

Whatsapp gati të publikojë versionin e ri, miliona përdorues mund të mos e përdorin më pas 1 janarit.

Gjigandi gjerman i prodhimit të automjeteve, "BMW" synon që të rrisë numrin e makinave elektrike.