WhatsApp ofron mundësinë të formatoni tekstin në biseda

27/09/2019 - 11:05

Përdoruesit e WhatsApp do të habiteshin po të dinin se çfarë mundësish ofron ky aplikacion, nën pronësi të Facebook, për të formatuar tekstet që përdorin nëpër biseda.

WhatsApp është programi më popullor në botë për biseda elektronike, kryesisht falë risive që sjell vazhdimisht.

Për shembull, personazhet mund të theksojnë disa nga fjalët që shkruajnë nëpërmjet shkronjave të pjerrëta italike, ose duke trashur tekstin me formatin “bold”.

WhatsApp tani mundëson edhe formatime të tjera, si ndryshimi i fontit dhe vendosja e kryqit ndaj një fjale.

Po si bëhet? Mjafton që përdoruesit të vendosin nga një vijë nënvizimi përpara dhe pas secilës fjalë, dhe e gjithë fjala do të jetë e nënvizuar. Po të vendosin nga një yll “asterisk” para dhe pas fjalës, do të jetë e trashur me “bold”.

Nëse vendoset simboli ~ në të dy anët, teksti do të jetë me vizë në mes. Tre nga këto simbolet “` në secilën anë të fjalës bën që të ndryshohet fonti.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjithçka duket se po i kthehet normalitet, pas periudhës së mbylljes si pasojë e pandemisë së koronavirusit.

Kompania Google ka shtyrë prezantimin e sistemit të ri operativ Android 11 deri në një datë të pacaktuar ende.

YouTube ka lëshuar një opsion tjetër që kujton përdoruesit të ndalojnë së shikuari video dhe të shkojnë që të flenë.

Rekord i ri për Zoom, videochat që u bë shumë i njohur pas epidemisë së koronavirusit.

Gjigandi i mediave sociale sjell dizanjin e ri të dekstopit, për të gjithë përdoruesit e tij.

Në 2020 interneti nuk është më luks, është një domosdoshmëri. Një router wi-fi ndodhet pothuajse në çdo shtëpi.

Çdokush mund të lexojë mesazhet në Instagram pa qenë nevoja që dërguesi ta kuptojë… e kjo falë një “truku” të vogël.

Facebook ka fshirë qindra llogari – më shumë se gjysma e tyre me qendër në Rusi, Iran dhe Gjeorgji – pasi ka zbuluar se ato u përkisnin r

Kompania Google është duke zhvilluar kartën e saj të debitit, si ‘fizike’ ashtu edhe ‘virtuale, e cila do të jetë rivalja e Apple Card.

Rreth 80% e të gjithë trafikut të të dhënave të telefonisë celulare në Norvegji kalon në infrastrukturën e kompanisë ‘Telenor’.