WhatsApp sjell ndryshimin e madh për video-telefonatat

23/10/2017 - 21:55

WhatsApp po punon për një opsion të ri që do ta bëjë më interesant komunikimin tuaj me miqtë.

Aplikacioni po planifikon të prezantojë një opsion shtesë që iu lejon të bëni video telefonata në grup.

WhatsApp do të bëjë të mundur që gjatë muajve të ardhshëm, miqtë apo edhe kolegët të bisedojnë me njëri-tjetrin ballë për ballë, pa nevojën e takimeve të zakonshme.

WhatsApp që numëron me miliona përdorues në të gjithë botën, ka shtuar opsion e të komunikuarit nëpërmjet videove vitin e kaluar si një përpjekje për të konkurruar Apple, Microsoft apo edhe Google.

Megjithatë, aktualisht është e mundur vetëm të bëni thirrje normale.

Ende nuk dihet nëse ose kur funksioni i video telefonatave në grup do të vihet në dispozicion si version i ri i WhatsApp.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kompania kineze “Xiaomi” ka sjellë telefonin e parë që i dedikohet video-lojërave.

Rrjeti social Facebook ofroi gjatë këtyre orëve të fundit më shumë informacion rreth hakimit të muajit të kaluar.

Facebook njoftoi të enjten mbylljen e 559 faqeve dhe 251 profileve që nuk kanë respektuar rregullat e tij kundër spam, përfshirë ”kompani

Samsung ka prezantuar versionin Galaxy A9, i pari smartphone që ka kamera me katër lente.

Çdokush që kërkon të marrë drejtimin e makinës "Bugatti Divo", që u prezantua në panairin evropian të Parisit, nuk ka më mundësi, pasi të

Tashmë edhe Instagram po teston një mjet që do të lejonte "spiunimin" e vendndodhjes tuaj.

Facebook ka paralajmëruar përdoruesit se duhet të kenë kujdes nga një mesazh që mund t’ju vijë, i cili është mashtrim.

Facebook Messenger është një nga aplikacionet më të përdorura në mbarë botën, i cili pritet të sjellë një risi në teknologji.

Gjatë ditës së sotme përdoruesit e rrjetit social "Instagram" kanë pasur vështirësi në postimin e fotove dhe videove.

Samsung Galaxy S10 i ri do të dalë në fillim të vitit të ardhshëm dhe është tashmë i promovuar nga Samsung si telefon që do të bëj një ha