WhatsApp sjell opsione të reja, ja çfarë do të ndryshojë te mesazhet

08/09/2020 - 14:30

Kushedi sa grupe i kemi në WhatsApp, në të cilat njëherë e një kohë ishim mjaft aktivë por vjen një moment që vëmendja zbehet dhe ndihesh në siklet të largohesh, ndaj thjesht e bën mute.

Ppr sipas zbulimit më të fundit nga "WABetaInfo", aplikacioni do të sjellë një modalitet të ri i cili do të zhvendosë të gjitha bisedat ndaj të cilave nuk kemi më interes në seksionin "Archived Chats".

Nga këtu një përdorues mund të shkojë tek "Notifications" nga ku dy opsione do të jenë disponibël; "Notify New Messages" ( lajmëro për mesazhe të reja) dhe "Auto-hide inactive chats" (Fshih chatet inaktive).

Nëse fiket e para, biseda do të kalojë te mesazhet e arkivuara sa herë që mbërrijnë mesazhe të reja. E në rast se përdoruesi kërkon t'i shohë i ka të ruajtura aty gjithmonë pa patur nevojë të marrë lajmërimet.

Opsioni "Auto-hide" do të bëjë që çdo chat më i vjetër se 6 muaj të arkivohet automatikisht, shkruan geek room.

Kjo linjë kodi e re u dallua nga "WABetaInfo" në versionin v2.20.199.8, çka do të thotë se kush ka betën më të fundit të instaluar nuk e sheh ende këtë opsion. Madje ende nuk dihet nëse do ta shohim të konkretizuar në aplikacion si opsion.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Rrjeti social Facebook deklaroi se ka eliminuar disa llogari të rreme të lidhura me shërbimin sekret rus, që akuzohet për ndërhyrje në zg

Sistemi i ri operativ për iPhone, IOS 14, ka shumë risi të dobishme për përdoruesit.

Nën emërtimin ‘Time Flies”, Apple pritet që sot të prezantojë 4 modelet e reja të iPhone, të cilat janë: iPhone 12, iPhone 12 Max, iPhone

Rrjeti më i madh social, Facebook ka ndërmarrë një tjetër veprim në përpjekje për të parandaluar keqinformimin dhe informacionet e rreme

Kushton rreth 280 mijë euro dhe po konsiderohet si makina më e thjeshtë luksoze në botë.

Rrjeti më i madh social Facebook, ka paralajmëruar se do të bllokojë shpërndarjen e lajmeve në platformën e saj në Australi.

Kompania teknologjike LG ka shpikur një maskë të avancuar të pastrimit të ajrit që mund të nxjerrë jashtë përdorimit maskat e fytyrës.

Miliarderi Elon Musk ka në plan që të revolucionojë teknologjinë edhe në aspektin shëndetësor.

Apple është kompania e parë amerikane që kap vlerën prej 2 trilionë dollarësh.