WhatsApp zgjidh problemin për të cilin ankohen të gjithë

04/04/2019 - 13:26

Rrjeti social "Whatsapp" i ka dhënë zgjidhje një problemi që shkaktonte bezdi për këdo. Kompania ka shtuar një opsion që i ndalon të tjerët t’ju bëjnë automatikisht pjesë të grupeve të komunikimit nëse ju nuk pranoni.

Përdoruesit tashmë do të kenë mundësinë që të zgjedhin ndërmjet tre opsioneve; asnjë, kontaktet e mia, të gjithë. Ky opsion është ende në fazën e testimit tek disa përdorues të caktuar dhe do të jetë në dispozicion në të gjithë botën gjatë javëve të ardhshme.

Aktualisht, kushdo që ka numrin tuaj mund t’ju shtojë në një grup komunikimi në WhatsApp, pa ju marrë paraprakisht leje. Por me përditësimin e fundit që pritet të jetë aktiv brenda pak javësh, do të jeni ju që do të pranoni apo refuzoni të bëheni pjesë e grupeve të përbashkëta.

Kjo veçori është kërkuar shpeshherë nga përdoruesit, të cilët kanë shprehur pakënaqësinë që bëhen pjesë e grupeve pa dashur. Kjo do ta ekspozonte numrin tuaj tek të gjithë personat që janë pjesë e grupit të komunikimit në WhatsApp, çka përbën shkelje të privatësisë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Është ndarë nga jeta në moshën 74-vjeçare Larry Tesler, personi që shpiku opsionin e “copy-paste” në kompjuter.

YouTube ka festuar 15-vjetorin e krijimit.

Kompania amerikane “Apple” ka njoftuar se për shkak të gjendjes së emergjencës në Kinë nga koronavirusi, të ardhurat e saj do të jenë të

Me ndërrimin e dhjetëvjeçarit edhe kompania “Samsung” ka vendosur nga modeli S10 të kalojë tek S20, një telefon që do të ndryshojë fotogr

Gjykata e rrethit Tagansky në Moskë vendosi një gjobë prej katër milion rublash (rreth 58,000 euro) ndaj Facebook dhe Twitter.

Facebook njoftoi sot se ka pezulluar rrjetin e llogarive të përdorura nga inteligjenca ushtarake ruse.

Një version i ri beta i WhatsApp jep indikacione se përdoruesit e Apple së shpejti do të jenë në gjendje të kalojnë në modalitetin e errë

Kompania ushtarake izraelite, Rafael Advanced Defense Systems, do të prezantojë në panairin 2020 Official Singapore Airshow (11-16 shkurt

Produktet e Apple në përgjithësi nuk janë të lira, pasi modele më të përballueshme si iPhone XR dhe iPhone 11 nuk janë saktësisht ato që

Bill Gates, personi i dytë më i pasur në botë, ka blerë superjahtin e së ardhmes që punon vetëm me hidrogjen të lëngshëm, çka do të thotë