"Xhevahiri" 7 milionë euro "Aston Martin DBS GT Zagato" (FOTO)

28/03/2019 - 11:53

Aston Martin ka vendosur që të prodhojë një “xhevahir” me rastin e 100-vjetorit të tij.

Bëhet fjalë për Aston Martin DBS GT Zagato, që u prezantua në kuadër të “DBZ Centenary Collection”.

Do të ketë të disponueshëm nga ky model i ri vetëm 19 njësi dhe do të kushtojë rreth 7 milionë euro.

Porositë e para te klientët miliarderë do të dërgohen në fund të vitit 2020.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kompania “Space X” e Elon Musk ka nisur drejt hapësirës sistemin e tij “broadband” të hapësirës.

Xperia 1, smartphoni i kompanisë Sony, do të dalë në shitje në SHBA për 949 $ më 12 korrik.

Klientët që paguajnë rregullisht për përdorimin e Adobe Photoshop kanë kërcënuar se do hidhen në gjyq pasi përdorin versionet e vjetra.

Hakerat instaluan nga distanca një softuer të mbikëqyrjes në telefona dhe pajisje të tjera që përdornin aplikacionin e mesazheve WhatsApp

Kur njerëzit mendojnë për Inteligjencën Artificiale, me shumë mundësi mendojnë për skena nga filmat aksion, por në të vërtetë, ajo apliko

I fundit që i shtohet listës së televizorëve nga Samsung është “Sero”, i prezantuar para pak kohësh në Seul.

Whatsapp është një nga aplikacionet e mesazheve më të përdorur në botë.

Gjigandi i kërkimit, Google do të ofrojë për përdoruesit opsionin e fshirjes së historisë së kërkimit dhe vendndodhjes pas tre muajsh.

Shitjet e "iPhone" ranë në nivelin më të ulët gjatë tre muajve të parë të këtij viti.