Zbulohen në detaje specifikat teknike të smartfonit Blackberry Passport

24/08/2014 - 13:04

24 Gusht 2014 - Specifikat teknike të Blackberry Passport janë zbuluar në detaje të plota. Hardueri QWERTY i kompanisë pritet të lançohet muajin e ardhshëm. Blackberry Passport do të ketë një çip Qualcomm Snapdragon 800 me një proçesor katër bërthamësh (Quad Core) 2.2 Ghz, kartë grafike Adreno 330, 3GB LPDDR3 RAM. Telefoni do të ketë 32 GB hapësirë të dhënash në bord i cili mund të shtohet falë mbështetjes për microSD.

Ekrani i pajisjes është 4.5 inç LCD me një raport 1:1 dhe rezolucion 1440 x 1440 pixels ku Corning Gorilla Glass 3 mbulon ekranin. Një kamerë 13 Megapixel me hapje f/2.0 dhe stabilizim optik është e aftë të kapë video 1080p me 60 frekuenca në sekond. Në pjesën e përparme gjendjet një kamerë 2 Megapixel me fokus të fiksuar e cila do të “merret” me selfiet dhe thirrjet me video.

Blackberry gjithashtu në këtë smartfon ka paketuar disa teknologji konektiviteti ku përfshihet LTE, HSPA+, Wi-Fi a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0, GPS, GLONASS dhe NFC. Pajisja ofron mbështetje për kartat nano-SIM. Smartfoni do të jetë i pajisur po ashtu me portat USB 2.0, USB 3.0, VGA, HDMI. Përmasat e Blackberry Passport janë 128 x 90.3 x 9.3 mm, ndërsa pesha e tij do të jetë 194.4 gram. Smartfoni do të fuqizohet nga një bateri 3,450 mAh. (PCWorld Albanian)

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Hakerë të mbështetur nga shteti kinez kanë bërë objekt të sulmeve të tyre anëtarët e stafit që punojnë në fushatën elektorale të demokrat

Gjithçka duket se po i kthehet normalitet, pas periudhës së mbylljes si pasojë e pandemisë së koronavirusit.

Kompania Google ka shtyrë prezantimin e sistemit të ri operativ Android 11 deri në një datë të pacaktuar ende.

YouTube ka lëshuar një opsion tjetër që kujton përdoruesit të ndalojnë së shikuari video dhe të shkojnë që të flenë.

Rekord i ri për Zoom, videochat që u bë shumë i njohur pas epidemisë së koronavirusit.

Gjigandi i mediave sociale sjell dizanjin e ri të dekstopit, për të gjithë përdoruesit e tij.

Në 2020 interneti nuk është më luks, është një domosdoshmëri. Një router wi-fi ndodhet pothuajse në çdo shtëpi.

Çdokush mund të lexojë mesazhet në Instagram pa qenë nevoja që dërguesi ta kuptojë… e kjo falë një “truku” të vogël.

Facebook ka fshirë qindra llogari – më shumë se gjysma e tyre me qendër në Rusi, Iran dhe Gjeorgji – pasi ka zbuluar se ato u përkisnin r

Kompania Google është duke zhvilluar kartën e saj të debitit, si ‘fizike’ ashtu edhe ‘virtuale, e cila do të jetë rivalja e Apple Card.