TEKNOLOGJI

 • Ulet çmimi i Apple Watch

  16/02/2016 - 19:17
  Nëse keni planifikuar që të bleni orë smart të kompanisë Apple, atëherë keni mundësinë më të mirë tani, pasi shumë prej pikave ku shiten këto pajisje kanë ulur ndjeshëm çmimet e tyre. Best Buy dhe...
 • Terapia virtuale ndihmon depresionin

  15/02/2016 - 19:25
  Një terapi e re, që e fut pacientin në një realitet virtual të një fëmije që qan të ndihmon me depresionin, sugjeron një studim i fundit. Pacientët vendosin kufjet që projektojnë një pamje e...
 • Galaxy S7 dhe S7 Edge, sa do të kushtojnë?

  14/02/2016 - 19:55
  Samsung do të prezantojë gjeneratën e shtatë të telefonave inteligjentë më 21 shkurt. Deri tani janë zbuluar shumë informacione në lidhje me veçoritë që do të kenë Galaxy S7 dhe S7 Edge. Sipas...
 • Twitter ndryshon timeline

  11/02/2016 - 15:32
  Pas zërave të javëve të fundit, në Twitter vjen dhe algoritmi i shumëkontestuar, që ndryshon radhën e postimeve. Tashmë ai nuk do të jetë më në rend kronologjik, por i bazuar në rëndësinë, siç ndodh...
 • Mos i bëni më këto 11 gabime me "i-Phone"-n tuaj

  11/02/2016 - 08:17
  Në qoftë se telefoni juaj "i-Phone" është i çmuar për ju, atëherë ju duhet të kujdeseni për të. Janë shtatë gjëra që me siguri ju i bëni gabim në raport me i-Phone-n tuaj. 1. Nuk e fikni asnjëherë...
 • Pichai, shefi ekzekutiv i Google më i paguar në SHBA

  10/02/2016 - 19:50
  Sundar Pichai, shefi ekzekutiv i Google është më i paguari në SHBA në postin e tij. Ai ka fituar plot 199 milionë dollarë në aksione. Pichai u bë shef ekzekutiv i motorit të kërkimit, pas krijimit...
 • Prindërit mund të bojkotojnë lojërat VTech

  10/02/2016 - 19:35
  Ekspertët e sigurisë në internet thonë se prindërit duhet të bojkotojnë apo të kenë kujdes me lodrat e fundit elektronike VTech, për shkak se janë pre e sulmeve kibernetike. Kjo këshillë vjen pas...
 • Si ta mbani kompjuterin tuaj “të lumtur” këtë vit

  10/02/2016 - 09:40
  Këshilla nga ekspertët e Tech radar Pastro sistemin Është vërtet ide shumë e mirë që të pastroni kompjuterin tuaj brenda dhe jashtë. Përdorni solucionet e duhura për t’i dhënë shkëlqimin e duhur...
 • Muzeu për viruset e vjetra

  09/02/2016 - 20:19
  Jo vetëm piktura dhe vepra arti, por edhe një muze për viruse informatike, ato të një kohe të mëparshme. Muzeu është krijuar nga Internet Archive dhe është një galeri online i disa ‘malware’, që...
 • Mozilla largohet nga smartphone

  08/02/2016 - 16:24
  Mozilla ngre flamurin e bardhë. Fondacioni që ka krijuar një brouser të suksesshëm, Firefox, nuk ia doli me Firefox OS, sistemi operativ për telefona. Dy muaj pasi kompania bëri të ditur se nuk do...
 • Loja sekrete e Facebook

  07/02/2016 - 19:13
  Facebook ka një lojë sekrete.... shahu, në aplikacionin e saj dhe çdokush mund të luajë. Gjithçka që duhet të bëni është të hapni Messenger, të nisni një bisedë me një mik dhe të shtypni kodin “@...
 • Apple blen iPhone-n e thyer

  06/02/2016 - 21:34
  Apple do të pranojë iPhone me ekranë të thyer, kamera, butona të prishur duke nisur nga java e ardhshme, sipas Mark Gurman, i 9to5Mac. Në vlerë tregëtia do të jetë për pajisje të thyer, 50 dollarë...
 • Tabletë apo laptop? Ja zgjedhja e duhur!

  06/02/2016 - 10:48
  Sot, çdokush ka mundësinë të zgjedhë mes një kompjuteri desktop, një laptopi, tablete apo dhe Smartphone. Por bashkë me mundësinë e zgjedhjes, vjen edhe dilema e madhe. Çfarë është më mirë, një...
 • Taylor Swift nis një lojë për telefona

  05/02/2016 - 18:50
  Këngëtarja Taylor Swift ka hedhur hapin e parë në fushën e lojërave për celular, duke bashkëpunuar me Glu Mobile Inc. Ka qënë vetë kompania që ka bërë të ditur lajmin për krijimin e një loje të re....
 • Instagram, më shumë se një llogari për iOS

  05/02/2016 - 18:30
  Për ata që dëshirojnë më shumë se një llogari Instagram në telefonin e tyre po vjen një lajm i mirë. Digital Trends shkruan se rrjeti social me foto është duke testuar një funksion të tillë me disa...
 • Apple, më 15 mars prezantohen pajisjet e reja

  04/02/2016 - 17:12
  Apple pritet që të prezantojë pajisjet e reja më 15 mars. Sipas “9to5mac”, e cila njihet si një faqe për informacione të besueshme në lidhje me produktet e kësaj kompanie, është e sigurt se eventi do...
 • Gabimi i Samsungut

  04/02/2016 - 16:55
  Vetëm pak ditë pas lansimit të një klipi “mister” ku tregohet data e prezantimit të pajisjeve të reja, Samsung aksidentalisht ka konfirmuar ekzistencen e Galaxy S7 Edge duke postuar foto në faqen e...

Pages