Arushi fiton sfidën me malin (Video)

14/05/2014 - 21:30

 Të ecësh në gjurmët e prindërve jo gjithmonë është e lehtë dhe shpesh kërkon vendosmëri dhe këmbëngulje të madhe.

Më së miri këtë na e tregon nëna natyrë. Një arush kalon me sukses sfidën e radhës të mbijetesës për të mos humbur nënë e tij. Falë këmbënguljes dhe aftësisë së falur nga natyra, arushi ngjitet në një terrent të vështirë malor, megjithëse jo me shpejtësinë që u ngjit nëna e tij.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

DurresLajm WEBTV