Dy çanta të dyshimta alarmojnë autoritetet në portin e Durrësit

Dy çanta të harruara pranë terminalit të trageteve në Durrës, kanë alarmuar autoritetet dhe strukturat e sigurisë në portin më të madh të vendit paraditen e sotme. Ne vendngjarje kanë shkuar me urgjencë efektivë të policisë, forcat zjarrfikëse dhe ato xheniere si dhe qen antieksplozivë. Burime nga siguria portuale bënë të ditur për “DurrësLajm”, se … Continue reading Dy çanta të dyshimta alarmojnë autoritetet në portin e Durrësit