Tronditet Italia, një i vdekur dhe 4 të plagosur në 2 sulme me armë, autori ende në kërkim

Postuar: 11/05/2018 - 18:15

   Një burrë ka humbur jetën dhe katër persona të tjerë janë plagosur në dy ngjarje të ndodhura pasditen e sotme në komunat Nicotera e Limbadi, në provincën Vibo Valentia. Autori ka qenë i njëjti.

Ai është futur në një banesë në Nicotera, duke vrarë 63-vjeçarin Michele Valerioti dhe plagosur bashkëshorten e këtij të fundit, Giuseppina Mollese, raporton Il Messaggero.

Më pas, shkon me makinë në Limbadi, ku futet në një bar dhe hap zjarr ndaj një grupi që po luante letra: Tre persona u plagosën.

Një helikopter ndërhyri për t'i dhënë ndihmë mjekësore të plagosurve. Nuk dihen shkaqet e veprimeve të autorit, që është ende në kërkim nga karabinierët.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një tërmet i fuqishëm ka goditur mëngjesin e sotëm Osakan në Japoni, ku ka lënë të paktën tre të vdekur, duke përfshirë një fëmijë, dhe m

Një furgon goditi katër persona në një koncert holandez në orët e para të së hënës duke vrarë një person dhe plagosur tre të tjerë, disa

Kancelarja Merkel po kërkon që çështja e refugjatëve të zgjidhet në marrëveshje me vendet e tjera.

Një tjetër akt terrorist është regjistruar në Francë, ku një grua ka plagosur me thikë dy persona në një supermarket, në qytetin francez

Një automjet është përplasur me një turmë njerëzish në një nga rrugët e qytetit të Moskës.

   Kancelarja gjermane Angela Merkel deklaroi se emigrimi është një çështje që kërkon një zgjidhje evropiane, duke mos lëshuar terren për

   Pol Manafort, ish-menaxheri i fushatës së Donald Trump, përfundoi pas hekurave pasi një gjykatë në Uashington anuloi lirinë e tij me k

   Mbas muajit gusht refugjatët me status të pjesshëm mbrojteje dhe lejeqëndrimi të kufizuar do kenë mundësi të tërheqin anëtarë të tjerë

   Parisi do të vendosë mbrojtjen e tij të re rrethuese rreth Kullës Eiffel për të mbrojtur kundër kërcënimeve terroriste.