Agjensia e Lajmeve DurresLajm

admin | 04/13/16

POLITIKË

18/11/2018 - 22:01

Mbrëmjen e djeshme, presidenti Meta nga një studio televizve, ndër të tjera ka folur edhe në lidhje me LSI-në, parti të cilën dikur e drejtonte vetë, ndërsa tani drejtimin e saj e ka marrë bashkëshortja e tij Monika Kryemadhi.

KRONIKË

18/11/2018 - 19:09

Një 51-vjeçare në Shijak është rrëzuar nga shkallët e banesës së saj.

Ngjarja e ndodhur të shtunën (17.11.2018) në lagjen "Popullore" raportohet si aksidentale.

Për pasojë shtetasja Z.T, vjeç 51, me arsim të mesëm, ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën, njofton policia.

18/11/2018 - 15:58

KULTURË

17/11/2018 - 14:17

Në Panairin e 21 të Librit “Tirana 2018”, i cili po zhvillohet në Pallatin e Kongreseve, janë ndarë çmimet e letërsisë. Për përzgjedhjen e çmimeve janë lexuar në total 131 vepra, në të cilat 50 për qind janë autorë shqiptarë dhe 50 për qind autorë të huaj.

SOCIALE

18/11/2018 - 18:07

Ardit Gjebrea: “Ne, historinë e sotme do ta fillojmë nga dhoma e surprizave dhe jam këtu me Fabjolën e cila ka ardhur nga Gjermania enkas, sapo ka ardhur nga aeroporti drejt e këtu”.

Fabjola: “Jetoj, kam familjen time, punoj kemi bizneset tona, kam 3 fëmijë”.

SPORT

18/11/2018 - 22:29

Chris Gunter do t’i kërkojë Gareth Bale borxh avionin privat për të sjellë familjen në Shqipëri, kur do të bëhet futbollisti me më shumë pjesëmarrje në historinë e futbollit të Uellsit.

TECH

17/11/2018 - 11:26

Kompania koreano-jugore, Samsung, prezantoi telefonin e palosshëm pak ditë më parë. Media koreane “Yonhap” thotë se kompania do ta hedhë në treg që në mars të vitit 2019.

Po e njëjta media thotë se telefoni do të quhet “Galaxy F”, dhe se çmimi i tij do të jetë plot 1770 dollarë.

SHËNDETI

16/11/2018 - 08:34

Sistemi imunitar mund të fshihet pas depresionit post partum që prek të paktën 15 % të grave.