Agjensia e Lajmeve DurresLajm

POLITIKË

Postuar: 23/09/2017 - 21:24

Nisma e Partisë Demokratike për ndalimin e simboleve të diktaturës komuniste nuk është parashikuar si një ligj i veçantë, por si ndryshime në Kodin Penal që dënojnë çdokënd që i përdor ato.

KRONIKË

Postuar: 23/09/2017 - 22:16

Një emigrant ilegal u kap me 300 mijë paund kanabis në një shtëpi në Derby të Britanisë. Me një total prej 555 bimësh, lënda narkotike ishte mbjellë në 4 dhoma në rrugën “Burton”, kur policia zhvilloi një kontroll droge më 22 gusht.

KULTURË

Postuar: 22/09/2017 - 08:03

Drama “Vdes siç vdes një vend” vepër e autorit grek Dimitris Dimitriadis dhe regji nga Rozi Kostani çeli sezonin artistik të Teatrit Kombëtar. Pas së enjtes, shfaqja do të vijojë edhe tre net të tjera për publikun.

SOCIALE

Postuar: 23/09/2017 - 18:29

Zërat qytetarë dhe kurajoja civile janë ato që më së shumti i mungojnë qytetit të Durrësit. Spiroja është një qytetar i vjetër i lagjes numër 16 në Durrës, I cili analizon taksat që familja e tij i paguan prej 23 vjetësh bashkisë së qytetit dhe qeverisë.

SPORT

Postuar: 23/09/2017 - 21:36

Real Madrid fitoi me vështirësi 2 – 1 sfidën me Alaves, ekipi që nga java e ardhshme do të ketë trajner Gianni De Biasi. Një sfidë e bukur me raste në të dy portat natyrisht më të shumta për madrilenët.

Postuar: 22/09/2017 - 15:59

TECH

Postuar: 23/09/2017 - 22:28

Porsche prezantoi superjahtin e vet futuristik, një përzjerje mes luksit, hijeshisë dhe teknologjisë.

Jahti është i pajisur me një SPA, një pishinë dhe i ndërtuar në një pjesë të madhe me fibra karboni për të reduktuar peshën e mjetit dhe rritur lëvizshmërinë e tij.

Postuar: 22/09/2017 - 19:06

Postuar: 21/09/2017 - 15:43

SHËNDETI

Postuar: 23/09/2017 - 20:53

Plakja është një proces që askush nuk mund ta shmangë, por ekzistojnë mënyra për ta parandaluar që të mos jetë shumë e dukshme. Rrudhat në fytyrë dhe lodhja fizike janë normale kur kalohet një moshë e caktuar, por shëndeti i vërtetë shihet kur nuk është i nevojshëm konsumimi i ilaceve.

Postuar: 21/09/2017 - 10:45

admin | 04/13/16