Durrës, pas vdekjes tragjike të nënës 6 jetimët bëhen me shtëpi të re (VIDEO)

Postuar: 10/07/2018 - 22:31

   Në fund të qershorit, Stop transmetoi apelin për familjën Shaholli pas tragjedisë në këtë familje, ku Clirim Shaholli vrau gruan , duke lënë 6 fëmijë jetimë. “Stop” dhe Fundjava ndryshe u bënë thirrje të gjithë qytetarëve, që kishin mundësi, të ndihmonin këtë familje.

Sot, pas 10 ditësh, Stop e Fundjava u rikthyen në Durrës, në familjen Shaholli, për të inauguruar shtëpinë e re dhe për t’u dorëzuar kontributet e shumë qytetarëve. /tvklan

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ish-trupa e estradës, regjisori Haxhi Rama artist i merituar, aktorët Aishe Stari, Roland Koca, artistë të merituar, janë mbledhur brenda

"Do e takoja sot në 11 të paraditës për të bërë humor e për të folur ashtu siç bëjmë ne, por Fadili na la."

Këtë të hënë, universiteti “Aleksandër Moisiu” Durrës (UAMD) nënshkroi një Marrëveshje Bashkëpunimi me qendrën “Gratë në shërbimin publik

Vetëvrasja është një nga fenomenet më të dhimbshme të shoqërisë dhe gjerësisht i përhapur.

Punonjësit shqiptarë kanë preferencat e tyre dhe nuk janë shumë indiferentë nëse kanë mbi krye një mashkull apo një femër.

   Konsumatori shqiptar vazhdon të mashtrohet çdo ditë nga tregtarët, të cilët shesin djath.

   Vendi ynë vazhdon të jetë disa herë mbi normën mesatare europiane të ndotjes.

Nga mbrëmë, nuk jeton më miku dhe shoku ynë i paharruar Ruf (Rifat) Kazazi

Nga BUJAR QESJA

Çile Precetajt nuk iu dha asnjë shans t’i përqafojë fëmijët, para se ta deportonin nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

   Dy shkolla në Shijak rrezikojnë të mos jenë më.