Arbana nuk harron fëmijët. Rikthehet projekti "English Club" me kurse anglishte falas për nxënësit

15/09/2020 - 18:02

Bashkia e Shijakut rikthen projektin "English club". Pas një ndërprerje për shkak të situatës së krijuar pas tërmetit të 26 nëntorit e rikthimit të nxënësve në shkolla me turne, gjithashtu dhe pamundësisë për shkak të pandemisë, me fillimin e vitit të ri shkollor kryetari i bashkisë Elton Arbana ka njoftuar se do të rinisi mësimdhënia e kurseve anglisht falas për nxënësit e interesuar nga shkollat 9-vjeçare të Shijakut.

Ky projekt përfshin gjithashtu aktivitete kulturore dhe artistike për të motivuar më shumë nxënësit e për t'i përfshirë ata në një pjesëmarrje më aktive në komunitet.

Arbana ka theksuar se gjithcka do të realizohet duke zbatuar të gjitha rregullat antiCovid.

Postimi i tij i plotë:

Gati fëmijë!

Rinisim English Club Organizuar nga Bashkia Shijak me nxënës nga shkollat 9-vjeçare.

Pas një shkëputje për shkak të tërmetit e më pas pandemisë, FËMIJËT do të kenë mundësinë të mësojnë dhe praktikojnë gjuhën angleze përmes këtij kursi falas të mundësuar nga Bashkia dhe do të përfshihen në aktivitete të ndryshme kulturore dhe artistike të grupmoshës së tyre.

Çdo aktivitet do të realizohet duke zbatuar rregullat e vendosura për të parandaluar përhapjen e Covid-19. Fëmijët janë gjithmonë në qendër të vëmendjes time.

Ku ka vullnet, ka zgjidhje!

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nisur nga përkeqësimi i kushteve atmosferike mbi vendin tonë, Drejtoria e Përgjithshme Detare apelon mbrëmjen e sotme për Kujdes

Dy tragetet e parashikuara të udhëtonin drejt portit të Barit mbrëmjen e sotme e kanë shtyrë nisjen për mëngjesin e së shtunës.

Kompania ‘Durrës Container Terminal’ Sha dhe investitorë të tjerë në koncesionin e përpunimit të kontejnerëve në portin e Durrësit, kanë

Policia e Tiranës ka shoqëruar këtë pasdite një grup besimtarësh myslimanë, pasi kishte informacione se do të protestonin para Kryeminist

Sipas sizmiologëve, lëkundjet sizmike të ditëve të fundit nuk duhet të jenë motiv për frikë apo panik në rradhët e qytetarëve.

Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile u ka dërguar shkresë zyrtare 5 prefekturave pasi në veri-perëndim dhe në jug të vendit priten stuhi

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat lidhur me situatën e Covid-19 në vendin tonë.

61-vjeçari Gëzim Dervishi, pronari i çerdhes private "Kënaqësia" në Durrës i proceduar penalisht nga policia për dhunimin e të miturës 2-

Nga 22 deri më 25 shtator 2020, Prezenca e OSBE-së në Shqipëri organizoi një kurs për hetimin e drogës, për 15 oficerë policie nga strukt

Vijon në të gjithë vendin, zbatimi i detyrave të përcaktuara në Planin e Masave për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale, k