Durrësi zhvendoset tek stadiumi, shihni se çfarë po ndodh aty (VIDEO)

26/11/2019 - 20:43

Me qindra banorë të Durrësit janë mbledhur tek stadiumi “Niko Dovana” dhe në rrethinat e tij. Pas tërmetit me magnitudë 6.3 ballë, shumë qytetarë kanë frikë të kthehen në shtëpitë e tyre, ndërsa shumë të tjerë nuk kthehen dot pas dëmeve të konsiderueshme në godina.

Deri më tani, sipas një bilanci paraprak, janë 27 pallate dhe 163 banesa të shpallura të pabanueshme, ndërkohë që lista e godinave të dëmtuara rëndë mund të shtohet në orët në vijim.

Siç duket qartë nga pamjet që ofron DurrësLajm, zona përreth stadiumit është e mbipopulluar, ndërkohë që banorët pritet ta kalojnë natën aty.
Për të gjithë po shpërndahen çadra, ndërsa pritet që çadra të tjera të mbërrijnë nga kryeqyteti dhe të instalohen aty.

Dëmet që ka lënë pas tërmeti i orëve të para të ditës së sotme janë shumë më të mëdha sesa ato të lëkundjes 5.8 ballë të 21 shtatorit.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Flamuri turk me gjysmëhënë është shfaqur në godinën e Universitetit Politeknik të Tiranës.

Pas vdekjes së kompozitorit të njohur Avni Mula ka reaguar edhe lideri i opozitës, Lulzim Basha.

Pak pas vdekjes së kompozitorit të njohur Avni Mula, ka ardhur reagimi i kryeministrit Edi Rama.

Pedagogu Arlind Qori ka lajmëruar se është infektuar me Covid-19 dhe është shëruar.

Pesë punonjës të Shërbimit të Hemodializës në Qendrën Spitalore “Nënë Tereza” kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Rektorja e Universitetit "Aleksandër Moisiu", Kseanela Sotirofski ka zhvilluar sot një takim me drejtorin e Dhomës së Tregtisë dhe Indust

Ministria e Shëndetësisë ka informuar lidhur me situatën epidemiologjike në 24 orët e fundit të COVID19 në Shqipëri.

Zv/ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli ka njoftuar se Komiteti Teknik i Ekspertëve ka propozuar masa shtesë për frenimin e përhapjes

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko preket nga koronavirusi.

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020.