IGJEUM publikon të dhënat/ Pas tërmetit të mbrëmshëm kanë rënë 8 të tjerë

29/01/2020 - 10:00

Pas tërmetit që ra ditën e djeshme në Durrës, ku magnituda ishte 4.9 e shkallës rihter në vend janë ndjerë edhe 8 lëkundje të tjera.

Tërmeti më i fundit ka rënë në orën 08:49 të mëngjesit dhe epiqendra ka qenë në Bubq, me magnitudë 2.

Kryesisht tërmetet që kanë rënë gjatë natës, kanë pasur magnituda më të vogla se 3 i shkallës rihter.

Është regjistruar po ashtu dhe një tërmet tjetër sot në Korçë, me magnitudë 3 në orën 07:55.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

I ftuar sonte në emisionin “Opinion”, Administratori  i OSHEE-së Adrian Çela deklaroi se nga vendimi për faljen e kamatëvonesave përfitoj

Ndërsa paketa ekonomike lidhur me situatën koronavirus ka nisur tashmë të aplikohet, duket se një kategori e caktuar qytetarësh janë ende

Kryebashkiaku i Shijakut, Elton Arbana, shprehet permes nje postimi në rrjete sociale se sot janë ndarë ndihmat ekonomike për familjet në

Mjeku infeksionist, Tritan Kalo, është kundër lehtësimit të masave kundër koronavirusit, teksa shprehet se një vendim i tillë është i par

Të rinjtë e FRPD Durrës kanë dhuruar gjak ditën e sotme për t'u ardhur në ndihmë të sëmurëve talasemik.

Një grupim biznesmenësh durrsakë ka nisur sot shpërndarjen e pakove të para me ndihma ushqimore për familjet në nevojë.

Vendi fqinjë, Itali, regjistroi sot 610 viktima nga koronavirusi, ndërsa numri total ka arritur në 18.279.

Një paciente 72 vjeçare nga Tirana, me inicialet V.S., ka ndërruar jetë pasditen e sotme në spitalin infektiv në QSUT, e konfirmuar me CO

Foto-reportazhi i Rojterit (Reuters), që po bën xhiron në mediat botërore, por në ato shqiptare (përjashtuar dy portalet e Durrësit) mbah

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë me dije se Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë sjellë ndihma në Shqipëri, për të lu