Krimet e Rënda sekuestrojnë pasurinë e ish-deputetit të PS-së

11/04/2019 - 19:18

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka sekuestruar pasurinë e ish-deputetit Arben Ndoka.

Mësohet se janë sekuestruar 300 mijë metër katror tokë në bregdet dhe apartamente.

Pronat ishin përfituar në mënyrë të paligjshme me anë të falsifikimit.

Ish-deputeti i PS-së u arrestua në kuadër të operacionit “Volvo 4”, si i përfshirë në një skemë tjetërsimi pronash.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Përmes një deklarate për shtyp, Dëshmitarët e Jehovait në Shqipëri shprehen se janë të tronditur nga lajmi për humbjen e jetës së dy pers

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka një apel të fortë për të gjithë shqiptarët teksa shifrat e të infektuarve në vendin tonë j

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka dorëzuar një tjetër padi sot në SPAK për Teatrin Kombëtar që u shemb mëngjesin e 17 majit me vendim të

Rritet frikshëm numri i viktimave nga koronavirusi në vendin tonë. 

90 raste të reja dhe 33 të shëruar nga Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë.

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka pasur një rol kyç gjatë pandemisë, si pjesë e Task Forcës, për të ushtruar kontrolle dhe për të monitor

Gjyqtarja e Apelit Tiranë, Shpresa Beçaj është shkarkuar nga detyra, pasi nuk e ka kaluar Vettingun.

Vendi ynë sot mbetet me kthjellime dhe vranësira gjatë pjesës së parë të ditës.

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, duke folur për situatën COVID në vend u shpreh se mosha mesatare e të prekurve nga ky virus

Një foshnje 2-muajshe është infektuar me Covid-19 dhe është i shtruar në spitalin infektiv, pasi ka shfaqur simptoma.