Lirohet tjetër hapësirë publike e zënë nga një lokal në Durrës (VIDEO+FOTO)

27/08/2019 - 14:55

Punonjësit e Policisë Bashkiake në bashkëpunim me Ndërmarrjen e Pastrimit dhe Ndërmarrjen Rruga kanë bërë të mundur sot lirimin e një tjetër hapësire për qytetarët, që ishte zënë nga një lokal në Durrës.

Aksioni është ndërmarrë te ky lokal që shihni në pamje, që ndodhet përballë shkollës 9-vjeçare “Shaqe Mazreku” në afërsi të sheshit “Pranvera”.

Policia Bashkiake bën me dije se u hoqën rrethime me rrjete metalike, shtylla metalike si dhe bordura betoni.

Lirimi i hapësirës u bë pas ankesave të ardhur nga qytetarë për zënie të hapësirës publike në mënyrë të paligjshme.

(Foto: Si ishte gjendja para ndërhyrjes)

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Përmes një postimi në Facebook, Ambasada amerikane ka publikuar me anë të një videoje, emrat e zyrtarëve të lartë dhe ish-zyrtarëve të sh

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash, por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta.

Teksa qeveria ka ndërmarrë një sërë angazhimesh për projekte të Partneritetit Publik privat (PPP), Kontrolli i Lartë i Shtetit (KLSH) ka

Ministri i Drejtësisë në Kosovë Abelard Tahiri ka qenë në një lidhje direkte me emisionin “Open” të Eni Vasilit në Top Channel dhe ka fol

Më në fund, do të asgjësohet fusha e plehrave në ish-kënetën e Durrësit, vjen kështu lajmi i mirë për banorët e qytetit nr.

Parlamenti Evropian pritet që në 24 tetor të votojë një rezolutë  për negociatat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut.

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, flet për herë të parë për aksidentin e djeshëm në autostradën Tiranë-Durrës, ku makina me të c

Mbrëmjen e së shtunës vëllai i deputetes së Partië Socialiste, Blerina Gjylameti, Elton Macolli humbi jetën në një aksident automolistik

Ky është momenti i përplasjes fatale të makinës së 37-vjeçarit Elton Macolli, vëllai i deputetes socialiste Blerina Gjylameti, me një kam

Tashmë edhe Kepi i Rodonit është dhënë me koncesion, madje bukuritë e paprekura të natyrës duket se do ti nënshtrohen ndërhyrjeve.