Qytetari që s’po i jep zgjidhje problemit të tij në institucionet e Durrësit (VIDEO)

14/06/2018 - 14:56

Prej 27 vjetësh ka emigruar në Volos të Greqisë, por nuk e kishte menduar kurrë që banesën të cilën e ka ndërtuar me gjak e sakrificë me punën e tij si emigrant, të mos e gëzojë dot.

Kjo sepse ka disa muaj që po endet për të marrë certifikatën e pronësisë së shtëpisë së tij të ndërtuar në zonën e ish-Kënetës, por për të njëjtën pronë i dalin certifikata të ndryshme pronësie.

Emigranti kërkoi që një ditë më parë të takonte kryeministrin Rama sepse vetëm atje kishte mbetur pa u ankuar, por tek kryeministri nuk e gjeti dot rrugën.

Garda dhe bodiguardët e tij nuk e lejuan që të qante hallin me kryeministrin Edi Rama, dhe i mbeti që ta tregonte hallin në media.

Prej muajsh sistemi te ALUIZN-I i Durrësit është i mbyllur dhe procesi qëndron i bllokuar duke bërë që radha e popullit në dyert e këtij institucioni vetëm të rritet.

Një ditë më parë kryeministri ju tërhoqi vëmendjen e ju dha një muaj kohë dy drejtuesve vendorë për të përmirësuar performancën dhe të rrisin shërbimet për popullin në të kundërt të largohen. ALUIZN-i ishte një prej këtyre institucioneve që vlerësohet me punë të dobët.  

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këshilli Kombëtar i Arkeologjisë i thotë jo projektit “Drejtësia” në Durrës.

Prokurorisë së Krujës i kanë mjaftuar një muaj e gjysëm hetime që të finalizojë me sukses dosjen penale kundër Rexhep Rrajës, djalit të d

2700 aplikantë do t'i nënshtrohen sot konkursit për të qenë pjesë e Patrullës së Përgjithshme në Policinë e Shtetit.

Orët e para të ditës do të jenë me kthjellime e vranësira të shpeshta në të gjithë territorin e vendit.

Kryeministri Edi Rama deklaroi se pas datës 1 Janar 2019-të në Shqipëri do të mbyllen të gjitha pikat e basteve dhe kazinotë, por nuk tha

Nesër Gjykata e Krimeve të Rënda, pritet të vendosë për fatin e dosjes së çështjes së bujshme “Tahiri”, por ish-ministri i Brendshëm shfa

Ka shkuar disa kilometra radha e automjeteve mbrëmjen e sotme në aksin Durrës – Tiranë.

Opozita mesa duket ka bashkëpunëtorë edhe në radhët e Policisë së Shtetit .

OSHEE, në një njoftim për mediat, ka bërë më dije se nesër në Tiranë do të ketë ndërprerje në disa zona.

Edhe përgjatë javës së tretë të muajit tetor, sërish në vendin tonë do të mbizotërojnë temperatura të ngrohta, të cilat janë jonoramle pë