U kap me 11 kg heroinë në portin e Durrësit, zbardhet dëshmia e shoferit të kamionit

Postuar: 12/02/2018 - 16:23

Është marrë në pyetje 63-vjeçari i arrestuar të dielën nga policia kufitare në portin e Durrësit, i cili tentoi të trafikonte 11.3 kilogramë heroinë në drejtim të Italisë.

Bujar Shazivari, banues në Durrës, ka pretenduar se nuk kishte dijeni për drogën e fshehur në kamion ndërsa shtoi se mjetin e kishte marrë të ngarkuar dhe të vulosur.

Policia e ka rrëzuar këtë pretendim duke pohuar se kapja e drogës është bërë mbi bazën e informacioneve paraprake.

Lënda narkotike është gjetur e fshehur në kabinën e kamionit "MAN", me targa shqiptare.

Ka qenë kontrolli i imtësishëm me qen antidrogë që ka gjetur 10 pako të mëdha dhe një tjetër më të vogël ku brenda tyre kishte lëndë narkotike heroinë, që u sekuestrua në cilësinë e provës materiale për peshimin dhe ekspertimin e plotë i saj.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Numri i shtetasve të huaj qe vizituan Shqipërinë ka pësuar një rritje të fortë dyshifrore gjatë muajit gusht, çka premton për një shti

   Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka reaguar menjëherë pas denoncimit nga emisioni investigativ “Fiks Fare” se dy inspektorë të AKU-së ka

   Një video e publikuar sot në Fiks Fare tregoi me zë dhe figurë dy inspektorë të vetëprezantuar si punonjës të Autoritetit Kombëtar të

   Në Shqipëri, ambasada amerikane në përgjigje të interesimit të Zërit të Amerikës për situatën e krijuar në Prokurorinë e Krimeve të Rë

   Punonjësit e ndërrmarrjes së Gjelbërimit në Durrës kanë tre ditë që po punojnë në këtë shesh.

I ftuar në emisionin “KAPITAL” në Vizion Plus, ndër të tjera gazetari Artan Hoxha shpreh shqetësim se përse opozit

Policia ka ushtruar kontrolle të befasishme në Laç dhe Lezhë, pasi dyshohet se në këto dy qytete fshihen anëtarë të bandës “Bajri”.

Një shekull pasi 2700 pasagjerë të anijes Austro-Hungareze "Linz" u mbytën në brigjet e Durrësit gjatë Luftës së dytë Botërore, janë përk

Drejtori i Autoritetit Rrugor Shqiptar Afrim Qendro inspektoi sot fillimin e punës për eleminimin e rrëshqitjes së ndodhur në segmentin q

Mbi 1 mijë ushtarakë shqiptarë dhe britanikë zbresin paraditen e sotme në sheshin “Nënë Tereza” në kuadër të stërvitjes më të madhe të vi