COVID-19, mbi 10 mijë të infektuar në Holandë, 771 persona kanë humbur jetën

29/03/2020 - 17:47

Edhe në Holandë është rritur numri i të prekurve dhe të vdekurve me COVID-19. Deri ditën e sotme regjistrohen mbi 10 866 të infektuar në Holandë nga 1 104 vetëm në 24 orët e fundit.

Edhe numri i të vdekurve është rritur duke shkuar në 771, pra 132 më shumë se një ditë më parë. Ndërsa të shtruar në spital janë 3483 persona.

Të dhënat janë publikuar nga Ministria e Shëndetësisë.

Edhe në Belgjikë janë regjistuar 10 836 persona të infektuar me COVID-19 nga ku 431 janë humbur jetën. Vetëm në 24 orët e fundit në janë infektuar 1702 persona bëjnë me dije mediat vendase duke cituar burime pranë ministrisë së Shëndetësisë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Zhdukja e vogëlushes britanike, Madeleine McCann është cilësuar si ‘misteri i shekullit’.

Trupi i një kongresmeneje meksikane të zhdukur është gjetur në një varr të cekët, më shumë se një muaj, pasi ajo u rrëmbye nga burra të a

Italia regjistroi 88 viktima të tjera nga koronavirusi në 24 orët e fundit, duke shënuar një rritje të vogël krahasuar një ditë më parë.

Ndërkohë që vazhdojnë protestat në qytetet kryesore amerikane, sekretari i Mbrojtjes, Mark Esper deklaroi se nuk mbështet përdorimin e fo

Turqia planifikon të rikthejë fluturimet ndërkombëtare me rreth 40 shtete në muajin qershor, dhe deri më tani ka arritur marrëveshje prel

Miliarderi amerikan, Bill Gates, ka bërë bërë thirrje që secila vaksinë e zbuluar në të ardhmen kundër koronavirusit, të shpërndahet “në

Drejtuesit e partive të koalicionit qeverisës në Gjermani CDU, CSU dhe SPD ranë dakord për një paketë stimuluese shumëmiliardëshe për të

Pas kërcënimeve në adresë të shteteve se do të dërgonte ushtrinë për të shuar protestat, Presidenti Donald Trump duket se po tërhiqet nga

Mbetet në shifra konstante bilanci ditor në Itali nga pandemia e koronavirusit.