Ish-kryeministri italian rezulton sërish pozitiv me Covid-19

27/09/2020 - 13:36

Ish-kryeministri italian, Silvio Berluskoni ka rezultuar sërish pozitiv me koronavirus.

Berluskoni u shtrua në spital me një fazë të hershme pneumonie dy anëshe pasi rezultoi pozitiv për Covid 19 më 3 shtator.  83-vjecari iu nënshtrua trajtimit për 10 ditë dhe doli nga spitali San Rafaele më 14 shtator.

Sic raportohet, Berluskoni ashtu si edhe shumë pacientë të tjerë me Covid po vazhdon të përballet me pasojat e sëmundjes, veçanërisht lodhje, e si pasojë mbetet në krevat. Në të njëjtën kohë, një kthim në spital i tij nuk është i nevojshëm për momentin – sipas një raporti.

Politikani do t'i nënshtrohet një tjetër testi të hënën – shkruan Corriere Della Sera. Berluskoni është aktualisht në karantinë në vilën e tij pranë Milanos, bashkë me të dashurën 30-vjecare, Marta Frascina, që po ashtu ka rezultuar pozitive për Covid 19. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Situata në Turqi është përkeqsuar, nga tërmeti tragjik që goditi vendin ditën e djeshme.

Një zonë e Brukselit ka pezulluar nga puna një mësues që tregoi në klasë një karikaturë të Profetit musliman Muhamed, teksa diskutonte vr

Një prift ortodoks grek mbeti i plagosur, pasi u qëllua me armë zjarri të shtunën pranë një kishe në qendër të Lionit, nga një person që

Muaji tetor mbyllet me një bilanc dramatik për Italinë.

Një shpërthim ka ndodhur ditën e sotme në një spital në qytetin Chelyabinsk në Rusi.

Katër ditë para datës së zgjedhjeve në Shtetet e Bashkuara, rreth 84 milionë amerikanë kanë hedhur votën, një shifër rekord që është e ba

“Kërcënimi është kudo” – deklaroi Ministri i Jashtëm francez duke pasur parasysh aktet e fundit terroriste në Francë.

Tërmeti i fuqishëm në Turqi shkaktoi 25 viktima dhe më shumë se 800 të plagosur, ndërsa shumë ndërtesa u shembën.

Grumbuj të mëdhenj inertesh, njerëz që kërkojnë për jetë të tjera mbi këto grumbuj të shkaktuar nga tërmeti i një dite më parë.