Nënë e bijë vriten në banesë (FOTO)

Postuar: 17/03/2018 - 22:47

Nënë e bijë u vranë tragjikisht nga një person në shtëpinë e tyre në Britani. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Sussex të Britanisë së Madhe ku dy gra mbetën të vrara dhe dy të tjera u dërguan në spital në gjendje shoku.

Mediat vendase shkruajnë se autori i kësaj masakre është arrestuar nga oficerët e policisë pas dy orësh e ndërsa dyshohet se autori kishte lidhje me viktimat. Heather Whitbread, 53-vjeç dhe vajza e saj Michelle, 32-vjeçe u qëlluan në shtëpinë e tyre në në orët e vona të së premtes.

Autori i dyshuar fillimisht tentoi t’i ikte policisë, por nuk ia doli dhe u arrestua.

The Sun raporton se autori dyshohet se është ish-partneri i vajzës tjetër të 53-vjeçares Heather Whitbread. Dyshimet janë se shënjestra e 35-vjeçarit ka qenë pikërisht vajza e vogël Raven, 24-vjeç, e cila ishte shtatzënë.   

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një vajzë 3-vjeçare, e cila po luante me pistoletën e të atit, ka qëlluar aksidentalisht nënën e saj shtatzënë në një parking në Merrillv

Vdiq në moshën 92-vjeçare Barbara Bush, bashkëshortja e një presidenti amerikan dhe nëna e një tjetri.

   Ministri i Jashtëm saudit, Adel al-Jubeir ka ritheksuar sot gatishmërinë e vendit të tij për të dërguar trupa në Siri, si pjesë e përp

   Këshilli për Siguri Kombëtare i Turqisë ka rekomanduar që të zgjatet gjendja e jashtëzakonshme edhe për tre muaj.

   Pas protestave të dhunshme në Tuluzë të Francës, policia franceze njoftoi se ka arrestuar 18 persona.

Një gazetar investigativ rus, i cili kishte shkruar për vdekjen e mercenarëve në Siri, ka vdekur në spital pasi ka rënë nga kati i pestë

Një aktore e Koresë së Jugut, e rrëmbyer nga Koreja e Veriut dhe e detyruar për të bërë filma për shtetin ka vdekur në moshën 92 vjeç.

   Kina dhe Rusia po sfidojnë influencën tregtare të Shteteve të Bashkuara.

   Shtëpia e Bardhë tha të hënën se Shtetet e Bashkuara po shqyrtojnë vendosjen e sanksioneve të reja ndaj Rusisë, për mbështetjen ndaj P

Një fluturim i “Air China” me destinacion Pekinin bëri një ulje të paparashikuar në qytetin qendror të Zhengzhout, këtë të dielë, pasi nj