Pas kryeministrit, rezulton i prekur nga koronavirusi edhe ministri i Shëndetësisë në Britani

27/03/2020 - 15:01

Pas kryeministri britanik, Boris Johnson, “The Guardian” raporton se edhe ministri i Shëndetësisë së vendit, Matt Hancock është konfirmuar pozitiv ndaj koronavirusit,

Lajmin e ka konfirmuar edhe vetë ministri. Hancock tha që kishte marrë këshilla mjekësore për të bërë një test pasi kishte shfaqur “simptoma të lehta”.

Por ai tha se “shpresoj që ta përfundojë periudhën e izolimit të enjten e ardhshme”.

Në një videomesazh, Hancock tha: “Për fatin tim të mirë simptomat deri më tani kanë qenë shumë të lehta, kështu që kam qenë në gjendje të vazhdoj me punën. Do të vazhdoj të bëj gjithçka mundem. Dhe do ta bëj këtë nga këtu“.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kompania e medias sociale Twitter i ka shtuar një paralajmërim një prej postimeve të Presidentit Donald Trump lidhur me protestat në Mine

Meqënëse tani e kuptojmë më mirë virusin Corona, teorikisht një mbyllje për së dyti prej virusit mund të jetë e shmangshme, beson virolog

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump vendosi t’i japë fund bashkëpunimit me Organizatës Botërore të Shëndetësisë

Zyrtarët amerikanë njoftojnë arrestimin dhe vënien nën akuzë për vrasje të ish oficerit të policisë, të shkarkuar nga detyra, për vdekjen

Autoritetet italiane të mjekësisë kanë bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 87 persona të vdekur nga koronavirusi, duke s

Autoritetet në Kinë nuk kanë regjistruar asnjë infeksion dhe viktimë të re nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit.

Autoritetet shëndetësore ruse deklarojnë se gjatë muajit prill në Moskë humbën jetën 1561 pacientë të infektuar me Covid-19 dhe jo 639 pe

Kroacia ka rihapur kufijtë me disa shtete, duke përfshirë këtu ato zona turistike që janë kyçe për turizmin e vendit si Austria, Gjermani

Duke përshkallëzuar luftën e tij me kompanitë e mediave sociale Presidenti Donald Trump nënshkroi një urdhër ekzekutiv të enjten që sfido

Për të dytën ditë radhazi, autoritetet shëndetësore në Spanjë kanë raportuar vetëm një viktimë nga koronavirusi.