Përplaset treni, 4 të vdekur e dhjetëra të plagosur

16/10/2018 - 15:42

Të paktën katër persona vdiqën dhe dhjetëra të tjerë u plagosën pasi një tren u përplas pranë kryeqytetit të Marokut, Rabat.

Incidenti ndodhi në Bouknadel, midis kryeqytetit dhe qytetit të Kenitrës, dhe sipas vlerësimve të para, numri i të plagosurve është rreth 90.

Dëshmitarët raportojnë se drejtuesi i trenit është lënduar rëndë, ndërsa disa nga pasagjerët kanë humbur gjymtyrët.

Videot dhe fotot e publikuara tregojnë trenin e dalë nga shinat.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Të paktën 7 persona humbën jetën ditën e sotme në Spanjë, pasi një helikopter u përplas me një avion të ultralight.

Një vajzë 8-vjeçare është vrarë dhe tre persona të tjerë janë plagosur si pasojë e të shtënave me armë zjarri në St. Louis, Missouri.

Samiti i udhëheqësve të G7-s do të jetë “një provë e vështirë për bashkimin dhe solidaritetin”, një vit pasi krerët e vendeve më të pasur

Kërkimet për një vajzë 5-vjeçare në Nizhny Novgorod, Rusi, ishin duke u ndalur dhe shpresat për gjetjen e saj po veniteshin.

Presidenti amerikan, Donald Trump ka porositur kompanitë amerikane të shikojnë mënyra për të mbyllur operacionet e tyre në Kinë, dhe për

Bota s’është në gjendje të reagojë ndaj zjarrreve në pyjet e Amazonës në Brazil. Por në BE po krijohet rezistencë.

Qeveria gjermane pret që ekonomia më e madhe e Evropës të kalojë në recesion në tremujorin e tretë, raportoi të premten revista Der Spieg

Presidenti italian Sergio Mattarella ra dakord për një raund të ri konsultimesh me udhëheqësit politikë, në përpjekje për të zgjidhur kri