Haradinaj mesazh Serbisë: Jo më kokën ulur, do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

26/01/2021 - 21:17

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër mesazh për Serbinë.

Haradinaj thotë se Kosova me të President nuk do e mbajë më kokën ulur para Serbisë, por do forcojë ushtrinë, policinë, rendin e ligjin.

Sipas tij, ndaj Serbisë nuk mjafton vetëm ekonomia e fortë, por vetëm një Kosovë e fortë sjell ekonomi më të mirë.

Për Haradinajn lista e AAK me kandidatët është oferta më e mirë për Kosovën.

STATUSI NGA RAMUSH HARADINAJ:

Kosovën do ta bëjmë një vend të sigurt duke forcuar rendin, ligjin, policinë dhe ushtrinë. Nuk mund të kemi një ekonomi të fortë, me ushtri të dobët dhe me kokë të ulur para Serbisë. Vetëm një Kosovë e fortë në rajon, anëtare e NATO-s, sjellë shpresë në përmirësimin e ekonomisë sonë.

Lista e kandidatëve të Aleancës që i prijë unë si kandidat për President, është oferta më e mirë  për t’i shtyrë përpara këto reforma.

Te strukturat e Aleancës në Deçan, ndjeva frymën e mobilizimit për fitore. Programi ynë po fiton besim dhe mbështetje çdo ditë e më shumë nga qytetarët.

#ForcaeKosovës

RH

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ditë më parë zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme ruse, Maria Zakharova publikoi një fotografi me mbishkrimin ‘Kosova është S

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë, ka lajmëruar se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 426 raste të reja me COVID dhe

Rreth 10,000 doza të vaksinës kundër koronavirusit, të prodhuar nga kompania AstraZeneca dhe Universiteti i Oxfordit, pritet të arrijnë n

Një 20-vjeçare e cila mbeti e plagosur nga shpërthimi në Ferizaj muajin e kaluar, ka humbur jetën.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë njofton se  gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për Dialogun Prishtinë-Beograd, Miroslav Lajçak, do ta vizitojë Kosovën nga data 1 deri më 3

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, sot ka mbajtur takim me ministrin në detyrë të Shëndetësisë, Armend Zemaj,

Kompania e mishit “Meka”, që është një nga bizneset prodhuese në Kosovë, nuk ka arritur që të jetë e pranishme në tregjet rajonale, përve

Vijon të jetë i lartë numri i infektime nga koronavirusi në Kosovë.

Kosova është vendi i vetëm në Ballkan që nuk ka marrë asnjë dozë vaksine.