6 herë kordonin të mbledhur rreth qafës, foshnja habit mjekët (VIDEO)

05/08/2020 - 21:52

Një foshnjë raportohet se ka lindur shëndoshë e mirë në Kinë, megjithese i ishte mbështjellë kordoni i kërthizës rreth gjashtë herë përreth qafës brenda barkut të nënës.

Djali i shëndetshëm, i konsideruar nga mjekët si ‘fëmijë i mrekullueshëm’, u lind ne menyre natyrale javën e kaluar dhe peshonte pak më shumë se tre kilogramë.

Një mjek obstetër u tha gazetarëve: "Unë kam punuar për 23 vjet, dhe kjo është hera e parë që kam parë një fëmijë të lindur si ky."

Nëna e djalit, e njohur me mbiemrin e saj Dai, tha se ishte e habitur kur iu tregua për situatën e fëmijës së saj pasi lindi në Spitalin Qendror Yichang të enjten e kaluar.

“Të gjithë mjekët u mblodhën për të parë fëmijën tim dhe numëruan sa herë kordoni ishte mbështjellë”.

Një fotografi e publikuar nga stacioni televiziv lokal tregon qafën e të porsalindurit të rrethuar nga kordoni.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sipas  hulumtimeve, dieta, zgjedhja e sapunit dhe madje edhe zakonet e përditshme, mund të bëjnë që rrudhat të shfaqen në fytyrën tuaj.

Dy ditë më parë, Arbana Osmani është bërë nënë për herë të dytë.

Qeveria e Gjermanisë ka miratuar një projektligj me të cilin lejon që institucionet e inteligjencës të mund të lexojnë shkrimet në WhatsA

30-vjeçari Jason Hotlon, i cilësuar si njeriu më i shëndoshë i Britanisë, për pesë vite ka qenë i bllokuar në banesën e tij pasi nuk mund

Një mësues muzike ka vrarë të dashurën e tij franceze para se të vriste veten me një përplasje kokë më kokë në një autostradë në Spanjë.

Islanda ditën e djeshme është goditur nga një tërmet me magnitudë 5.5. Në kohën kur ra ky tërmet, kryeministrja e Islandës Katrin Jakobsd

Të shpërndarit fotografi “të gëzueshme” në rrjetet sociale tingëllon si diçka krejtësisht e pafajshme dhe e padëmshme, por në fakt mund t

Zonja e parë e SHBA-së anuloi paraqitjen e saj të parë në muajt e fundit në fushatën presidenciale të bashkëshortit të saj Donald Trump,

Aktivisti, producenti dhe filantropisti James Redford ka ndërruar jetë në moshën 58-vjeçare.

Teksa ne tokësorët e vegjël mësojmë gjithnjë e më shumë për universin dhe mund të jemi në prag të zbulimeve të mëdha për planetin Mars, m