Agron Duka mbush 63 vjeç, urimi i PAA-së: Gëzuar ditëlindjen kryetar!

22/01/2021 - 17:44

Agron Duka ka festuar ditëlindjen e tij të 63-të, ditën e sotme.

Urimeve të shumta të familjarëve, miqve, kolegëve etj i është bashkuar edhe urimi i partisë së tij.

“Gezuar ditelindjen kryetar! Antarësia e Partisë Agrare Ambientaliste ju uron shëndet dhe suksese!”,- shkruhet në urimin e PAA, qarku Durrës.

Agron Duka lindi më 22.01.1958 në Shijak në një familje me tradita qytetare. Mësimet fillore e të mesme i mori në Xhafzotaj e Shijak, ndërsa studimet e larta i përfundoi në 1981 në Universitetin Bujqësor, në degën Agronomi.

Prej shumë vitesh, krahas angazhimeve në biznesin e tij privat, Duka i është përkushtuar politikës, si deputet në Kuvend apo Ministër i Bujqësisë, në qeverinë Nano.

Aktualisht ai është pjesë e opozitës së bashkuar dhe do të jetë i përfshirë në një vend fitues të listës së PD-së për qarkun e Durrësit, për zgjedhjet e 25 prillit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një turisteje i ka buzëqeshur fati teksa ka qenë duke pritur avionin.

Ndikimi që kanë pasur kufizimet tek të moshuarit ka luajtur një rol pengues në jetën e tyre normale për shkak edhe të brishtësisë fizike

Wanda provokoi edhe një herë ndjekësit me foto nga shtrati.

Mjegulla ka “pushtuar” Durrësin mbrëmjen e sotme.

“E dimë të gjithë si është shtypi britanik dhe ishte pikërisht ai që po shkatërronte shëndetin tim mendor.

Ndër pyetjet e shumta që na mundojnë lidhur me pandeminë Covid-19, nisur nga “kur do të mbarojë e gjitha kjo situatë” apo “edhe për sa ko

1. Ju nuk mund ta llogaritni saktë dritaren tuaj pjellore.

Një e moshuar nga Çekia po bën xhiron e rrjeteve sociale.

Mbretëresha e Mbretërisë së Bashkuar, Elisabeth ka mbajur një fjalim të rrallë mbi vaksinimin ndaj Covid-19, duke sugjeruar se është egoi

Sonda e Nasës, Perserverance do të nisë kërkimet për shenja jete të mëhershme në Mars, por zbulimi më i ri duket sikur mbështet idenë edh