Disa teknika si të dalloni nëse mishi i pulës është akoma i freskët

14/11/2019 - 21:04

Mishi i pulës është shumë i përdorur për receta të ndryshme gatimi. Por ndryshe nga mishrat e tjerë ai prishet më shpejt. Nëse ju keni konsumuar mishin e pulës që është i prishur ose sapo ka filluar të prishet, bakteret e rrezikshme për organizmin tonë, sulmojnë qelizat e trupit dhe në të shumtat e rasteve pasojat janë të rënda. Tregoni kujdes kur të blini mishin e pulës. Tregoni vëmendje për ngjyrën, erën dhe mykun, si dhe mënyrën se si ai është paketuar.

Kujdesi ndaj ngjyrës

Mishi i freskët i pulës ka ngjyrë të lehtë rozë. Kur fillon të prishet kjo ngjyrë fillon dhe zbardhet, deri sa arrin në të hirtë. Nëse keni ditë që e keni blerë mishin e pulës dhe ai ka filluar të marrë ngjyrën karakteristike bëni mirë ta gatuani përpara se të fillojë të prishet. Nëse është shumë i hirtë ai është prishur dhe mos e konsumoni.

Mbajini erë

Mish i gjallë i pulës ka një aromë të fortë karakteristike. Disa e përshkruajnë si një erë të hidhur, ose e lidhin me erën e amoniakut. Nëse e nxirrni nga ngrirja dhe mishi ka filluar të marrë këtë aromë të fortë, bëni mirë të mos e përdorni.

Fortësia e mishit

Mish i pulës në gjendjen e tij normale është pak më i butë dhe i ngjitshëm kur e prekim. Rekomandohet që të shpëlani mishin e pulës, dhe nëse ai vazhdon të jetë i ngjitshëm kur e prekni, atëherë me shumë mundësi ai është prishur.

Paketimi

Nëse mishin e pulës e blini të paketuar, veprimi i parë që duhet të bëni është të kontrolloni datën brenda së cilës ajo pako duhet shitur. Zakonisht mishi i pulës kur paketohet i freskët dhe vendoset në ngrirje, mund të zgjasë deri në nëntë muaj. Por problemi qëndron se faza e ngrirjes nga paketimi dhe deri tek marketet e më pas në frigoriferët e shtëpive tona, ka shumë shkëputje.

Ngrirja dhe shkrirja e shpeshtë e mishit të pulës ndikon shumë në freskinë e tij. Një faktor tjetër që ndikon në përshpejtimin e prishjes së mishit të pulës pasi ai është në ngrirje është kontakti me ajrin. Një paketim me mish pule i cili në brendësinë e tij ka filluar të krijojë shtresa akulli, dhe mishit ë ketë filluar të humbi ngjyrën rozë, ka filluar të prishet. Në frigorifer, mish ii gjallë i pulës, duhet të përdoret brenda dy apo tri ditëve. Ndërsa nëse është i gatuar mund të qëndrojë deri në katër ditë. Në ngrirje, pula e gatuar mund të qëndrojë deri në katër muaj, ndërsa mishi i gjallë mund të qëndrojë deri për një vit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një grua 55-vjeçare është vrarë nga një tigër në kopshtin zoologjik të Zyrihut.

Një shpend që fluturon mbi plazhin Myrtle në Karolinën Jugut duke mbajtur në kthetra një peshk të stërmadh.

Ministri i Financave, Rishi Sunak inkurajoi sot britanikët të “hanë jashtë për të mbështetur” punësimin në restorante, në ditën e parë të

Ylli i muzikës pop Kate Perry, ka pranuar së fundmi depresionin dhe ankthin gjatë shtatzënisë me disa postime ‘kriptike’ në rrjetet socia

Bernie Ecclestone do të festojë në tetor 90 vjetorin, por përvecse është gjysh dhe stërgjysh, tani është bërë sërish baba.

Djali i akademikut të njohur Moikom Zeqo, Epidamn Zeqo, nga studio e “Historia ime”, foli këtë të premte për humbjen e parakohshme të të

DASHI: Si impulsivë, spontanë dhe me reflekse të shpejta, pjesëtarët e kësaj shenje janë inteligjentë dhe aktivë, kështu

Zonja e parë e Shtëpisë së Bardhë, Melania Trump është mjaft e njohur për gardërobën e shtrenjtë, por nuk janë vetëm rrobat e saj që janë

Mark Wahlberg ka bërë një njoftim që ka befasuar të gjithë ndjekësit e tij.

Turistet në plazhin Myrtle Beach, në SHBA, kanë asistuar në një skenë të pabesueshme.