Elton John merr në mbrojtje Harry-n dhe Meghan: Pushimet ia kam paguar unë

19/08/2019 - 21:55

Ditët e fundit dukesha Meghan Marke dhe Princ Harry janë ‘sulmuar’ nga mediat dhe ndjekësit e tyre për udhëtimet me avion privat dhe pushimet e kushtueshme, të marra sipas tyre nga taksat e popullit.

Por e gjithë kjo jehonë mediatike ka shqetësuar kantautorin e njohur britanik Elton John, i cili përmes një postimi ka treguar se ka paguar ai për fluturimin dhe qëndrimin e tyre.

“Jam thellësisht i shqetësuar nga dashakeqësia e shkrimeve në mediave që kanë rrethuar qëndrimin e Dukës dhe Dukeshës së Sussex në shtëpinë time në Nice javën e kaluar.

Nëna e Princ Harryt, Princesha e Welsit, Diana ishte një nga mikeshat e mia më të dashura. Ndjejë një ndjesi të thellë obligimi të mbroj Harryn dhe familjen e tij nga ndërhyrjet e panevojshme të shtypit që ndikuan në vdekjen e parakohshme të Dianës.

Pas një viti ku kanë vazhduar me përkushtim dhe dedikim punët e bamirësisë, Davidi dhe unë donin që familja e re të kishte disa ditë pushimi në qetësinë dhe sigurinë e shtëpisë tonë.

Që të ruanim një nivel të lartë të sigurisë ne i mundësuam ardhjen me një avion privat. Për të mbështetur përkushtimin e Princ Harryt ndaj mjedisit, ne siguruam që fluturimi t’i përshtatej standardeve të emetimit të karbonit në atmosferë.

Respektoj dhe duartrokas punën e Harryt dhe Meghanit dhe përkushtimin e tyre lidhur me bamirësinë dhe po i bëj thirrje shtypit të pushojnë me këto atentate të pamëshirshme dhe të pavërteta mbi karakterin e tyre, të cilat janë krijuar me forcë gati çdo ditë,”-përfundon postimi i gjatë i kantautorit në rrjete sociale.

Nuk është hera e parë që Princ Harry apo dukesha Meghan Markle gjykohen lidhur me shpenzimet e tyre.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Po ju paraqesim 6 varëse, zgjidh atë që të pëlqen më shumë dhe zbulo çfarë lloj gruaje je.

Nëse zgjedh:

Nëse mund të quani guxim ndonjë gjë në jetë, mos e bëni më para se të mësoni historinë e Anjola Hamzajt.

Dje janë diplomuar 416 të rinj si zyrtarë policorë në Kosovë.

Sipas një thënieje të urtë popullore; djajtë gjenden brenda njerëzve të qetë. Dhe është vërtet kështu.

Ju gjithmonë mund të mbështeteni në to në rast nevoje: në Horoskop ka një grup prej 5 shenjash, të cilat klasifikohen si më të sjellshmet

Një filxhan kafe e derdhur nga piloti i një Airbus, me 337 persona në bord, shkaktoi një ulje emergjente.

E premtja e 13 shtatorit, dhe e premtja e datës 13 në muaj të tjerë ka mbetur në histori si një ndër ditët më me fat të keq, dhe që ka sj

Jeni mbipeshë dhe nuk dini se si të humbisni kilogramët e tepërt?