Mbretëresha Elizabeth dhe princi Philip rrezikojnë të mbeten të bllokuar në Skoci

08/08/2020 - 16:27

Mbretëresha Elizabeth dhe Princi Philip rrezikojnë të mbeten të izoluar në rezidencën skoceze në Balmoral, ku ato janë atje prej disa ditësh pasi kaluan muajt e izolimit në kështjellën e Windsor.

Por siç është raportuar nga BBC në fakt ditët e fundit në Skoci ka filluar të rritet përsëri numri i të prekurve me Covid-19.

Në veçanti në qarkun e Aberdeenshire ku dhe kryeministri skocez është dashur të shpallë masa të reja për këtë qark si kufizimi i orëve të hapjes së bareve dhe restoranteve dhe jo udhëtime të pa nevojshme.

Por kështjella Balmoral ku Mbretëresha Elizabeth dhe Princi Philip synojnë të kalojnë pushimet e verës deri në fillim të tetorit është relativisht jo shumë larg (rreth 43 milje) nga qyteti ku kanë filluar kufizimet.

Prandaj ata mund të mbeten te izoluar nëse situata përkeqësohet. Me çiftin ka disa anëtarë të stafit të cilët iu nënshtruan dy jave karantine para ardhjes së sovranes. Siç raportohet nga Daily Mail, stafi do të minimizojë kontaktin me botën e jashtme në mënyrë që të mos krijojë probleme për mbretereshën dhe princin.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një mi gjigand afrikan ka marrë një medalje ari prestigjoze për punën e tij në zbulimin e minave tokësore. Magawa ka nuhatur 39 miniera t

Nipi i Pablo Escobarit, Nicolas Escobar thotë se ka gjetur një qese plastike me para me vlerë prej 18 milionë dollarë të fshehura në muri

Një deputet në Argjentinë, që harroi kamerën ndezur, është pezulluar nga detyra.

Disa ditë më parë, vëmendjen e ndjekësve në rrjete sociale e mori një fotot të publikuar nga moderatorja e njohur Bieta Sulo.

Një baba e ka lënë djalin e tij vetëm në shtëpi me një të huaj për pesë ditë me radhë sepse donte të shkonte me pushime në Itali.

“Ata thonë se ajo që nuk të vret të bën më të fortë … Ja ku jemi, me dëshirën e madhe që të kthehemi më të fortë se kurrë!Me anë të këtij

E vendosur tani në SHBA, Meghan Markle hedh pas shpine kurorën angleze dhe i drejton sytë nga Shtëpia e Bardhë.

Revista e famshme “Forbes” së fundmi ka publikuar një artikull për disa vende të botës që mund të vizitohen lehtësisht në kohë pandemie.

Mundohuni të mashtroni një grua dhe mbi të gjitha përpiquni ta bëni atë me një grua që tashmë është djegur.

Mark Chapman, vrasësi i John Lennon, i ka kërkuar falje vejushës së muzikantit të famshëm 40 vite pas krimit.