Rezervuan online hotelin luksoz me pamje nga deti, por shokohen nga ajo çfarë gjetën

24/06/2019 - 17:10

Christine Sillman dhe vajza e saj, Tonya prenotuan në një hotel me katër yje për pushimet e verës, por u shokuan nga ajo çfarë gjetën.

Ato rezervuan një dhomë online në faqen "Booking.com" për një pushim të shkurtër në Izrael, dy netë në muajin maj në Tel Aviv pasi panë një reklamë që tregonte ambientet e hotelit "Royal Jaffa"

Por pasi bënë pagesën me 120 paund nata, ato zbuluan se ndërtesa ku kishin rezervuar ishte braktisur, muret ishin thyer, dritaret nuk kishin xhampa dhe nuk kishte energji elektrike.

“Nuk ishte hoteli me pamje nga deti që po prisnim. "Booking.com" duhet ta kontrollonte ekzistencën e ambientit para se ta reklamonte”, tha Christine, e cila kontaktoi kompaninë dhe foli në telefon për rreth një orë, por biseda kalohej nga njëri person tek tjetri.

Pas disa ankesave, "Booking.com" ka rënë dakord të rimbursojë koston e strehimit alternativ të Sillmans, si dhe koston e taksisë dhe shpenzimet e tyre.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një funeral tepër i pazakontë në Irlandë ka kaluar nga lotët e zisë tek të qeshurat.

Ermal Mamaqi na ka treguar se filmi i tij i ri "I love Tropoja" është gati dhe shumë shpejt do të shfaqet në kinematë tonë me nisjen e vi

Një grup prej 80 shkencëtarësh kanë udhëtuar drejt Siberisë për të hetuar efektet e shkrirjes së akullit të përhershëm të Arktikut Lindor

Një mësuese e shkollës fillore në Queensland të Australisë i ka rënë të fikët në klasë pasi shkoi e dehur në mësim.

Pas sjelljes skandaloze të Ambasadorit të OSBE-së në Tiranë, i cili në mënyrë shumë vulgare iu nxori gishtin e mesit mbrëmë protestuesve

I dashuri i mbesës së Mbretit të Spanjës është në gjendje të rëndë shëndetësore, pasi u godit nga demi gjatë ndeshjes me të.

Edhe pse ka kaluar më shumë se një vit nga dasma mbretërore e Princ Harry-t me Meghan Markle, mediat e huaja vazhdojnë të komentojnë ende

Astrologët thonë se personat që i përkasin shenjave të Horoskopit që vijojnë si më poshtë, nuk e falin tradhëtinë.